Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Liigade arendusosakonna juhataja dialoogkohtumistest: väga tänuväärne, et klubid on aruteludes aktiivselt kaasas

Möödunud nädalal toimus traditsiooniline dialoogkohtumine Premium liiga, Esiliiga ja Esiliiga B klubide ning jalgpalliliidu esindajate osalusel
Möödunud nädalal toimus traditsiooniline dialoogkohtumine Premium liiga, Esiliiga ja Esiliiga B klubide ning jalgpalliliidu esindajate osalusel — FOTO: Katariina Peetson/Jalgpall.ee

8. ja 9. aprillil toimusid Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) konverentsikeskuses iga-aastased dialoogkohtumised, kus osalesid Premium liiga, Esiliiga ja Esiliiga B klubide ja jalgpalliliidu esindajad.

Premium liiga dialoogkohtumised toovad regulaarselt kokku liigas tegutsevad klubid ja jalgpalliliidu ametnikud, arutamaks võimalike arengukohtade ja tulevikusuundade üle. Dialoogkohtumisel osaleb igast klubist tegevjuht ning spordidirektor või peatreener, et arutellu kaasata nii sportlikku kui klubide organisatoorest vaadet. Premium liiga dialoogkohtumisele kaasati traditsiooniliselt ka kõrgliiga treeneri– ja mängijakogemusega esindajad, kes andsid arutelule tagasisidet vastavate rollide vaatenurgast. Tänavu osales dialoogkohtumistel kolme liiga peale kokku 21 klubi.

EJLi liigade arendusosakonna juhataja Veiko Soo tõdes, et traditsioonilised kohtumised kinnistavad ühise tegevuse põhimõtet: liigasüsteeme puudutavate otsuste langetamisele eelneb laiakülgne arutelu, kuhu on kaasatud kõik osapooled. “Dialoogkohtumised tagavad ka, et klubid saavad tulevast hooajast kehtima hakkavates muudatustes ja mängukalendri loomises kaasa rääkida. Klubide tagasiside ja ideed on väga edasiviivad ja väga tänuväärne, et klubid on aruteludes aktiivselt kaasas,“ rääkis Soo. Arutelu kokkuvõte edastatakse juhatusele, kes võtab vastu lõpliku otsuse seoses võimalike muudatustega.

Dialoogkohtumised algasid hooajaeelse Liivimaa Taliliiga kokkuvõttega: osalenud klubid jagasid tagasisidet ning tegid muudatusettepaenkuid järgmiseks aastaks. Seejärel tutvustati klubidele 2025. aasta hooaja tüüpkalendrit, mis on analoogne selle hooaja Eesti jalgpalli kalendrile. Kalendri tutvustamisele järgnes ülevaade liigade struktuuri arenguloogikatest ning tavapäraselt räägiti dialoogkohtumisel ka ETM reeglist ja staadioninõuetest.

Premium liiga dialoogkohtumine toimus kümnendat korda. Lisaks sellele toimuvad iga aasta kevadel dialoogkohtumised ka jalgpallifännide ja -ajakirjanikega. Aasta teises pooles saavad ühise laua taga kokku naiste Meistriliiga ja Esiliiga ning meeste Teise ja madalamate liigade klubid.

Jalgpall

toetab Chanz