Levadia sai Konverentsiliiga teise eelringi avakohtumises Horvaatias hirmsa keretäie

FCI Levadia väravavaht Karl Andre Vallner
FCI Levadia väravavaht — FOTO: FCI Levadia Facebook

UEFA Konverentsiliigas peetakse sel nädalal teise eelringi vastasseisude esimesed mängud. Tallinna FCI Levadia sai avakohtumises Horvaatia meeskonna NK Osijeki käest võõrsil suure 1:5 kaotuse.

Levadia jaoks algas kohtumine ilusti, kui juba 8. minutil viist Ioan Yakovlev Eesti meeskonna juhtima. Kuid edasi läks kõik allamäge - eelmisel hooajal Horvaatia kõrgliigas neljanda koha teeninud Osijek lõi järgmise 25. minuti jooksul neli väravat (9., 18., 27. Ramon Mierez, 34. Renan Guedes) ning teisel poolajal lisati veel üks.

NK Osijek - Tallinna FCI Levadia 5:1 (9., 18., 27. Ramon Mierez, 34. Renan Guedes, 68. Domagoj Bukvic - 8. Ioan Yakovlev)

ENNE KOHTUMIST:

Kui horvaadid ei pidanud esimeses eelringis mängima, siis Levadia sai tänavuse eurohooaja esimeses vastasseisus 2:0 tulemusega jagu leedulaste FA Šiauliaist. Osijek pidas enne mänge Levadiaga viis hooajaeelset sõpruskohtumist, neist kaks võideti ja üks viigistati. Levadia mängis viimati koduses liigas väravateta viiki FC Kuressaarega, kuid püsib endiselt 12–punktise eduga Nõmme Kalju ees A. Le Coq Premium liiga tabeli tipus. Eesti kõrgliiga liider on tänavu kaotanud vaid ühe kohtumise ning hoidnud viimases neljas mängus oma värava puhtana.

Eelmise liigahooaja neljandana lõpetanud Osijek krooniti eelmisel sajandil (1998/99 hooajal) esimest ja seni ainsat korda Horvaatia karikavõitjaks, kohalikus kõrgliigas on nende laeks jäänud hõbemedalid, mis teeniti kolm hooaega tagasi. Osijeki parim eurotulemus sündis hooajal 2000/01, kui UEFA karikasarjas jõuti kolmandasse ringi. Horvaatia klubi parim tulemus praegustes karikasarjades oli 2017. aastal, kui Euroopa liiga viimases eelringis jäädi all Viini Austriale. Osijek jõudis eelmisel hooajal Konverentsiliiga kolmandasse eelringi, kus kaotati 4:7 koondtulemusega türklaste Adana Demirsporile.

mäng peetakse Opus Arenal, mis on eelmisel aastal valminud 13000 pealtvaatajat mahutav staadion. Mängu kohtunikebrigaad tuleb Taanist: peakohtunik on Jacob Karlsen, abikohtunikud Victor Skytte ja Martin Markus ning neljas kohtunik Jens Maae.