Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Legendide mängu tulu toetab mitmeid klubisid AED-aparaadi soetamisel

19. augustil toimunud legendide mäng kandis heategevuslikku eesmärki – piletitulu ja annetustega toetatakse Eesti klubisid AED-aparaatide soetamisel. Klubide toetuseks koguti 8115 eurot.

Pildil legendide mängul osalenud Eesti ja Soome koondiste koosseisud. Foto: Jana Pipar/Jalgpall.ee

Legendide mänguga kogus Eesti Jalgpalli Liit (EJL) raha AED ehk automaatsete kehaväliste defibrillaatorite soetamiseks. AED on kerge ja kaasaskantav elustamisaparaat, mida kasutatakse inimese elustamiseks südame äkksurma korral. Premium liiga mängudel on hooajast 2023 koduklubil kohustus tagada AED aparaadi olemasolu.

 

„Otsustasime heategevusliku mänguga teenitud raha kasutada nii, et sellest saaks kasu võimalikult suur hulk jalgpalliklubisid. Pakkusime esmalt AED-aparaadi soetamisel rahalist toetust 15 klubile vastavalt nende käesoleva hetke sportlikele tulemustele ehk katsime kogu Premium liiga ja Esiliiga tipu. Samuti tagame, et aparaadi soetamise järel on klubi meditsiiniline personal AED korrektseks kasutamiseks koolitatud,” sõnas EJLi arendusdirektor Mihkel Uiboleht, kes tõi esile alaliidu head koostööd meditsiinitehnika ja -tarvikute ettevõtte Medivar OÜ-ga.

 

Uibolehe sõnul tuleb AED-aparaatide olemasolu eest avalikes spordibaasides hoolitseda kohalikel omavalitsustel. „Paljud omavalitsused on juba AED-aparaadi staadionidele ja spordihallidesse soetanud ja see väärib tunnustust. Julgustan kõiki omavalitsusi selle pilguga oma baasid üle vaatama, sest AED-aparaadi abil on võimalik päästa elusid,” märkis ta.

Jalgpall

toetab Chanz