Jalgpall

toob sinuni Chanz

Läänemaal toimunud Rimi koolijalka turniiril osales ligi 100 noort

Pildil tüdrukute arvestuses võidutsenud Haapsalu Linna Algkooli võistkond.
Pildil tüdrukute arvestuses võidutsenud Haapsalu Linna Algkooli võistkond. — FOTO: EJL

Möödunud reedel, 20. oktoobril korraldas Eesti Jalgpalli Liit (EJL) koostöös Läänemaa Koolispordi Liiduga Uuemõisa jalgpallihallis 1.–3. klasside jalgpalliturniiri. Turniirist võttis osa 99 last seitsmest maakonna koolist.

Turniiril osalesid Haapsalu Linna Algkooli, Taebla Kooli, Palivere Põhikooli, Ridala Põhikooli, Oru Kooli, Uuemõisa Lasteaed-Algkooli ja Risti Põhikooli õpilased.

Tüdrukute turniiril mängis neli võistkonda ja esikoha sai Haapsalu Linna Algkooli võistkond. Järgnesid Taebla Kool, Palivere Põhikool ja Ridala Põhikool. Kokku käis väljakul 29 tüdrukut.

Poiste arvestuses osales 9 võistkonda seitsmest koolist. Kahest alagrupist pääsesid poolfinaalidesse kaks paremat. Finaalmäng Oru kooli ja Risti Põhikooli vahel oli lõpuni põnevust pakkuv ja normaalaeg lõppes 3:3 viigiga. Järgnenud penaltiseerias osutus täpsemaks Risti esindus. Kolmanda koha saavutas Haapsalu Linna Algkool, kes alistas kohamängus Uuemõisa võistkonna. 5.–9. kohta jäid jagama Taebla Kool, Haapsalu Linna Algkool II, Uuemõisa Lasteaed-Algkool II, Ridala Põhikool ja Palivere Põhikool.

Läänemaa JK noortetreener ja Haapsalu Linna Algkooli liikumisõpetaja Bert Rotbergi sõnul sujus turniiri korralduslik pool hästi ning osalejate tagasiside oli igati positiivne. „Turniir läks väga hästi. Selles vanuses polnud Läänemaal lähiminevikus analoogset turniiri toimunud, päevakava oli ajaliselt kompaktne ja saime mängida väga heades tingimustes. Mängude ajalisest graafikust jäime küll veidi maha, kuid see ei morjendanud ega seganud kedagi,“ ütles Rotberg.

Rotberg lisas, et tal on hea meel, et turniirist võttis osa enamus Läänemaa koole. „Osalistele annab see üritus kindlasti positiivse elamuse sportimisest ja võistlemisest üldisemalt. Samuti tekitas huvi jalgpalli vastu, sest turniiril oli palju mängijaid, kes regulaarselt jalgpallitreeningutel ei osale. Tüdrukute jalgpallile annab selline turniir kindlasti positiivse tõuke: sarnaselt kevadele, kui tegime 4.-6. klassidele esmakordselt eraldi tüdrukute turniiri, siis saime seda teha ka nüüd. Lisaks on see selline mõnus kogukondlik üritus, kus kohalik jalgpalli ja spordipedagoogide kogukond kokku saab,“ võttis noortetreener oma mõtted kokku.

Eesti Koolispordi Liit ja Tallinna Haridusamet on varasemalt korraldanud koolidevahelisi võistlusi alates 7. klassist. EJLi eestvedamisel toimuvad käimasolevast õppeaastast Rimi koolijalka turniirid ka nooremate klasside poistele ja tüdrukutele.

Koolijalgpalli turniire toetavad Rimi, Corny, Sportland ja Nike.

Jalgpall

toob sinuni Chanz