Läänemaa pani oma paremuse maksma ning jätkab Esiliiga B-s

— FOTO: Raido Rotberg/Läänemaa JK

Kolmapäeval, 29. novembril peeti Esiliiga B üleminekumängude korduskohtumine, kus Läänemaa JK alistas koondtulemusega 6:5 Jõhvi Phoenix ja JK Noova ühendmeeskonna, kindlustades seeläbi järgmiseks hooajaks koha Esiliiga B-s.

Meeskonnad kohtusid esimest korda läinud nädala laupäeval, kui Jõhvi FC Phoenix ja JK Noova ÜM võttis 3:0 võidu. Haapsalu Uuemõisa jalgpallihallis toimunud kohtumise vaheajale läks Phoenix Jelissei Zahharovi tabamusest 1:0 eduseisult. Teisel poolajal pööras aga Läänemaa seisu ümber – Martin Salfi kahe resultatiivse penalti järel asuti kohtumist kiirelt 2:1 juhtima. 56. minutil kasvatas eduseisu Andreas Tiits ning kaks minutit hiljem tegi Juhan Jograf Siim seisuks 4:1.

Kuna avakohtumise võitis seisuga 3:0 Phoenix ning koondtulemusena oli mänguseis 4:4 viigis, läks mäng lisaajale. Ka seal näitas oma paremust Läänemaa, kes kasvatas oma edu Tiitsi ja Sten Veski väravatest. Artur Salmus lõi Phoenixi poolt küll ühe tagasi, ent sellest kohtumise penaltiseeriani viimiseks enam ei piisanud.

Kahe mängu kokkuvõttes võitis Läänemaa 6:5 ning säilitas järgmiseks hooajaks koha Esiliiga B-s. Phoenix jätkab järgmisel hooajal Teises liigas.