Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Laagris toimunud Rimi jalgpallifestivalid tõid kokku üle 300 tüdruku

Laagri kooli 1-2. klassi õpilased
Laagri kooli 1-2. klassi õpilased — FOTO: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Möödunud nädalal, 16. ja 17. aprillil korraldas Eesti Jalgpalli Liit (EJL) koostöös Harju JK-ga Laagri Kooli tüdrukutele kaks Rimi jalgpallifestivali, millest sai osa 311 noort.

Festivalid korraldati Laagri Kooli (176 osalist) ja Laagri Kooli Möldre maja (135 osalist) 1.–6. klassi tüdrukutele. Festivali vältel külastasid osalejad väljakule ülesseatud jaamu, kus tüdrukud said end erinevates harjutustes proovile panna – näiteks harjutati pallivaldamist, osavust, sihtimist ning mängiti üheskoos kullimänge ja jalgpalli.

EJLi tüdrukute harrastusjalgpalli projektijuht Kethy Õunpuu sõnul on erinevates maakondades korraldatavate jalgpallifestivalide eesmärk tuua tüdrukuid jalgpalli juurde. „Paljudel tüdrukutel on jalgpallifestivalil osaledes alles esimene kokkupuude jalgpalliga. Kuna festivalid sisaldavad endas nii mängurõõmu kui piisavalt liikumist, kujundab see tüdrukute liikumisharjumusi ning võib sütitada nendes tahtmise jalgpalliga ka edaspidi tegeleda,“ selgitas ta.

Õunpuu lisas, et Harju jalgpalliklubi poolt elluviidud festivalid olid edukad. „Harju kaasas festivalide korraldusse palju treenereid, kes olid tegevused hästi läbi mõelnud ning viisid need edukalt ellu. Kõrvaltvaatajana tundus, et kõigil osalistel oli lõbus ja sportlik koolitund,“ ütles Õunpuu.

Tüdrukute jalgpallifestivalide peatoetaja on Rimi, kelle poolt said osalised mälestuseks „Tüdrukud on mängus” särgi ning kõrrejoogi. Lisaks toetas festivale Sportland Eesti.

Jalgpall

toetab Chanz