Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

 Koondise peatreener Anastassia Morkovkina: Tahame astuda sammu oma unistusele lähemale

Anastassia Morkovkina
Anastassia Morkovkina — FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

14. ja 17. juulil võõrustab Eesti naiste koondis Kadrioru staadionil maavõistlusmängudes Türgit. Mängude eel jagavad mõtteid peatreener Anastassia Morkovkina ning koondise kaitsja Inna Kiss-Zlidnis.

Morkovkina sõnul on laagri eesmärk valmistada naised maksimaalselt ette sügisel algavaks Rahvuste liigaks. „Veebruaris Türgis toimunud treeninglaagris panime endale aasta eesmärgi võita pääs B-liigasse. Tänu laagrile tahame astuda ühe sammu sellele unistusele lähemale. Kui me jääme rahulikuks ja säilitame külma närvi, siis läheb meil hästi,” ütles peatreener.

Morkovkina lisas, et treenerina soovib ta maavõistlusmängudes Türgiga näha ilusat mängu. „Tahame näha, et inimene, kes paneb koondisesärgi selga, et ta naudiks protsessi ja oleks osa sellest. Et ta tunneks uhkust selle üle, mis tal väljakul kõige paremini välja tuleb,” ütles Morkovkina.

Koondise kaitsja ja naiskonna kapten Inna Kiss-Zlidnis on pärast seitse kuud kestnud vigastuspausi tagasi väljakul. „Mul on väga hea meel siin jälle olla. Usun, et tuleb raske nädal, aga samas on taastumine läbi ning eelmisel nädalal tegin oma eelmise naiskonnaga juba trenni kaasa. Loodan, et jalg peab siinses laagris vastu ja saan ka mänguaega,” rääkis Kiss-Zlidnis.

Türgi koondise vastu mitmeid kordi mänginud Kiss-Zlidnise sõnul on tegu tugeva vastasega. „Olen kindel, et tulevad rasked mängud, kuid meil on selliseid mänge vaja, kus vastane on tugev, aga ikka mängitav. Usun, et kui me hästi mängime, siis on kõik võimalik,” ütles ta.

 

Vahendas, jalgpall.ee

Jalgpall

toetab Chanz