Jalgpall

toob sinuni Chanz

Klubijalgpalli pidupäeval sündis kaks publikurekordit ja selgus viies Eesti meister

Klubijalgpalli pidupäeval sündis kaks publikurekordit ja selgus viies Eesti meister
Klubijalgpalli pidupäeval sündis kaks publikurekordit ja selgus viies Eesti meister — FOTO: Katariina Peetson/Jalgpall.ee

Tänavusel klubijalgpalli pidupäeval sündis nii naiste karikafinaali kui ka U19 Eliitliiga finaali publikurekord.

Naiste karikafinaali Saku Sportingu ja Tartu JK Tammeka vahel jälgis 561 pealtvaatajat ning U19 finaalil Tallinna FC Flora – Tartu JK Tammeka oli 534 huvilist. Koos Tipneri karikafinaaliga FC Flora – JK Narva Trans oli kolmel karikafinaalil 2442 külastust.

Pika klubijalgpalli pidupäeva avavile kõlas 3. juunil juba kell 10, mil EJLi jalgpallihallis toimus seenioride karikavõistluste teine etapp, kus osales kuus võistkonda ja 66 mängijat. Esikoha napsas endale meeskond nimega Pärnu KEK ja Kalakombinaat/MEK Noored.

Laupäeval selgus viies Eesti meister penaltilöömises. Nimelt leidis aset A. Le Coqi penaltilahing, millest võttis osa 28 võistkonda. Alagruppide ja sõelmängude kaks parimat selgitasid võitja Tipneri karikavõistluste vaheajal A. Le Coq Arena murul. Pingelises finaalis tuli võitjaks FC Bamanose meeskond, kelle koosseisu kuulusid Matvei Borodin, Reino Urlih, Andre Balta ja Steven Mäearu.

Klubijalgpalli pidupäeval toimus A. Le Coq Arena konverentsikeskuses saalijalgpalli hooaja lõpetamine, kus vaadati tagasi lõppenud hooajale ning autasustati liigade parimaid võistkondi, silmapaistnud mängijaid ja mängudes tegutsenud kohtunikke ja kohtunike vaatlejaid. Teiste seas nimetati aasta mängija, parim väravakütt, parim väravavaht, saalijalgpallikoondise aasta ilusaim värav ning aasta saalihunt 2023.

Coolbet Tähtede klubis tunnustas Eesti Jalgpalli Liit vabatahtlikke, kes andsid möödunul kuul oma panuse Tallinnas, Tartus ja Võrus toimunud neidude U17 EM-finaalturniiri edukasse korraldusse. Turniiril oli abis ligikaudu 100 vabatahtlikku.

Laupäeval oli A. Le Coq Arena kõrval huvilistel võimalus proovida täpsuslöömist, osa võtta MyFitnessi planguhoidmise katsumusest ning noortele oli avatud meisterdamisnurk. Lisaks oli avatud traditsiooniline jalgpalliturg.

Vahendas, jalgpall.ee

Jalgpall

toob sinuni Chanz