Jalgpall

toob sinuni Chanz

Katrin Loo on rahvusvahelise naiste jalgpallile suunatud kampaania kõneisik

Katrin Loo on rahvusvahelise naiste jalgpallile suunatud kampaania kõneisik
Katrin Loo on rahvusvahelise naiste jalgpallile suunatud kampaania kõneisik — FOTO: Jalgpall.ee

UEFA naiste jalgpalli platvorm WePlayStrong käivitas rahvusvahelisel naistepäeval kampaania, mille keskmes on eri valdkondades tegutsevad naised, kes on elulisi oskusi saanud jalgpalli mängimisest. Kampaania kõneisikute hulka kuulub ka Katrin Loo, kirjutab jalgpall.ee.

Kampaania „Skills for Life Line-Up” fookuses on võimekad naised, kes kasutavad jalgpalli mängides arenenud oskusi, saavutamaks edu nii väljakul kui ka väljaspool seda. Kampaania eesmärk on julgustada lapsevanemaid ja kogu ühiskonda looma tüdrukutele võimalusi jalgpalliga tegelemiseks ning väärtustama kasu, mida jalgpalli mängimine tüdrukute elule loob.

Kogu märtsikuu kestva kampaania ühe osana räägivad oma loo viis naist Šotimaalt, Ungarist, Liechtensteinist, Eestist ja Montenegrost, keda vaatamata nende väga erinevale taustale ja karjäärile ühendab jalgpall. Kõik kampaania kõneisikud räägivad oskustest ja võimalustest, mida jalgpalli mängimine neile andnud on ning selgitavad, kuidas noore tüdrukuna jalgpalliga tegelemine neid praeguses karjääris toetab.

Eestit esindab kampaanias 114-kordne internatsionaal Katrin Loo, kes tegutseb Eesti Jalgpalli Liidus naiste jalgpalli koordinaatorina. Kampaania tarbeks valminud loos jutustab ta, mis teda jalgpalli juures noorena paelus ning millised jalgpalliplatsil omandatud oskused talle praegusel ametikohal töötades kasuks tulevad. Katrin Loo ja teiste kampaania nägude lugudega saab tutvuda WePlayStrong veebilehel.

Praegu on Loo töö peamises fookuses Eestis toimuv neidude U17 EM-finaalturniir, kus ta koordineerib ja juhib turniiri pärandiga seotud tegevusi. Finaalturniiri pärandi projekti kaks peamist eesmärki on naisjalgpallurite arvu kasvatamine ning naistreenerite värbamine ja koolitamine, mille täitmiseks on planeeritud mitmeid tegevusi.

Neidude U17 EM-finaalturniir toimub Eestis 2023. aasta maikuus. Kohtumised on jaotatud kahe keskuse vahel: A-alagrupp mängib Põhja-Eesti keskuses A. Le Coq Arenal ja Kadrioru staadionil ning B-alagrupis võetakse mõõtu Lõuna-Eesti keskuses Tartu Tamme staadionil ja Võru Spordikeskuse staadionil. Finaalturniir saab ametliku avapaugu 14. mail, mil mõlemas alagrupis mängitakse esimesed kohtumised, ning kulmineerub 26. mail toimuva finaaliga, mis mängitakse rahvusstaadionil A. Le Coq Arenal. Võõrustajana on Eesti oma koha kaheksa võistleja seas juba taganud.

Jalgpall

toob sinuni Chanz