Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Katari emiir tänas Putinit abi eest jalgpalli MM-i korraldamisel

Katari valitseja Tamim bin Hamad al-Thani kohtus Kasahstanis Venemaa presidendi Vladimir Putiniga ning tänas teda tänavuse jalgpalli MM-i korraldamisel abi eest.

Väljaanne sfgate.com kirjutab, et Katari emiir tänas neljapäeval Vladimir Putinit tema sõnul Venemaa toetuse eest eelseisva jalgpalli maailmameistrivõistluste korraldamisel.

Šeik Tamim bin Hamad Al Thani kiitis ka seda, et Venemaa korraldas 2018. aastal väga hea jalgpalliturniiri.

"Pärast seda, kui Venemaa saavutas 2018. aasta MM-i korraldamisel suure edu, on Venemaa sõbrad Katarile 2022. aasta MM-i korralduskomiteega suureks abiks olnud, eriti korralduslikult," ütles emiir. "Täname teid selle eest ja oleme selle suhte üle uhked. See jätkub kuni MM-i lõpuni. Mul on väga hea meel teid näha, härra president. Tänan teid."

Venemaa president soovis Katarile edu tänavuse ürituse korraldamisel, mis algab 20. novembril.

"Teeme ka kõik endast oleneva, et MMiks valmistumise kogemust edasi anda, ütles Putin. "Soovin teile edu selle suursündmuse läbiviimisel. Olen kindel, et see saab olema edukas."

Kumbki juht ei täpsustanud, kuidas täpsemalt Venemaa aitas (aitab) Katari MM-i võõrustamisel.

Üks valdkond milles Katar on Venemaa eeskuju järginud, on nõuda fännidelt kohustusliku isikutunnistust, tuntud kui Hayya kaardi registreerimist. Sarnaselt Venemaal 2018. aastal kasutusele võetud fänni ID-skeemile kasutavad fännid riiki sisenemiseks digitaalseid Hayya kaarte ja pääsevad MM-staadionile ainult kaardi esitamisel.

Venemaa, kes jõudis 2018. aastal võõrustajana MM-il veerandfinaali, Kataris ei mängi, kuna pärast sissetungi Ukrainasse eemaldati nende jalgpallikoondis MM-valiksarjast. 

Jalgpall

toetab Chanz