Jalgpall

toob sinuni Chanz

Kas Paide ja Flora suudavad Konverentsiliigas eduseisu kaitsta?

Eesti võistkonnad Paide Linnameeskond ja Tallinna FC Flora jätkavad neljapäeval, 14. juulil eurohooaega. Ees ootavad UEFA Konverentsiliiga esimese eelringi korduskohtumised, millele minnakse vastu eduseisus.

Paide Linnameeskond tegi möödunud neljapäeval, 7. juulil klubi ajalugu, kui 3:2 seisuga lõppenud kohtumises Tblilisi Dinamoga saadi kirja oma ajaloo esimene võit eurosarjas. Mängu alustas paremini Dinamo, kes võitis avapoolaja koduväljakul 1:0 ning taastas oma eduseisu ka pärast Siim Lutsu viigiväravat. Paide haaras aga viimase kümne minutiga juhtohjad ning pööras Ebrima Singhatehi ja Kristofer Pihti tabamusest kaotusseisu 3:2 võiduks. Homsele Pärnu Rannastaadionil toimuvale korduskohtumisele minnakse seega vastu üheväravalises eduseisus.

Homse otsustava kohtumise avavile kõlab Pärnus kell 19.00. Pääsmed on saadaval Piletilevis ning mängule on telepildis võimalik kaasa elada ETV2 vahendusel. Mängu kohtunikebrigaad tuleb Norrast: peakohtunik on Svein Oddvar Moen, teda assisteerivad äärtel Ole Andreas Skogsrud Haukåsen ja Magnus Lundberg ning neljanda kohtunikuna on ametis Marius Hansen Grøtta.

Möödunud hooajal esimese Eesti klubina eurosarja alagrupiturniirile pääsenud Flora läheb esimese eelringi korduskohtumisele vastu samuti üheväravalises eduseisus: möödunud nädalal alistati A. Le Coq Arenal toimunud kohtumises 1:0 SJK Seinäjoki. Mängu keskne sündmus leidis aset 21. mänguminutil, kui Sergei Zenjovi tsenderduse vormistas täpse pealöögiga väravaks Martin Miller. Pinge püsis õhus mängu lõpuni, ent rohkem väravaid kohtumises ei sündinud.

Teise eelringi pääseja selgitavad Flora ja Seinajöki homme, 14. juulil, kui kell 19.00 minnakse vastamisi Seinajöki staadionil. Mängul mõistavad õigust peakohtunik Jørgen Daugbjerg Burchardt, abikohtunikud Jakob Lodal Lynge Mastrup ja Deniz Yurdakul ning neljas kohtunik Aydin Uslu (kõik Taani).

Homsest kohtumisest sõltub nii Paide kui Flora edasine eurohooaeg. Esimese eelringi võitja pääseb edasi Konverentsiliiga teise eelringi, kus Paide vastaseks oleks FC Ararat-Armenia (ARM) ning Flora võtaks mõõtu Lillestrøm SK-ga (NOR). Kahe kohtumise peale vähem väravaid löönud meeskonna jaoks saab eurohooaeg läbi.

Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Jalgpall

toob sinuni Chanz