Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Karolin Kaivoja valiti naiste MM-finaalturniiri kohtunikuks

kaivoja
Foto: UEFA

FIFA avalikustas täna, 9. jaanuaril ametliku nimekirja kohtunikest, kes teenindavad mänge suvel toimuval naiste maailmameistrivõistluste finaalturniiril. Suurturniiril asub õigust mõistma ka Eesti abikohtunik Karolin Kaivoja.

Võimalus suurturniirile pääseda avanes Kaivoja jaoks 2020. aastal, kui eestlane valiti 2023. aastal Austraalias ja Uus-Meremaal toimuvate naiste maailmameistrivõistluste kohtunike kandidaatide sekka, vahendab jalgpall.ee 

Kõik kandidaadid läbisid põhjaliku programmi, milles oli oluline osa kohalikul ja rahvusvahelisel tasandil mängude teenindamisel, regulaarsel tagasisidel ja väga heal füüsilisel vormil. Lõplik valik tehti 100 abikohtuniku seast. 

2023. aasta naiste MM-i valiti teenindama 33 peakohtunikku, 55 abikohtunikku ning 19 videokohtunikku. Õigusemõistjate valikul lähtuti nende kvaliteedist ja sooritustest viimastel aastatel peetud FIFA turniiridel ning muudel rahvusvahelistel ja kodumaistel võistlustel. Jaanuaris ja veebruaris osalevad väljavalitud kohtunikud Dohas ja Montevideos toimuvatel ettevalmistavatel seminaridel. 

Sarnaselt äsja lõppenud meeste MM-finaalturniirile osaleb ka naiste suurvõistlusel 32 rahvuskoondist, kes on jagatud kaheksasse neljaliikmelisse alagruppi. Austraalias ja Uus-Meremaal toimub turniir tänavu 20. juulist 20. augustini, mille jooksul peetakse kokku 64 kohtumist. 

Kaivojal on selja taga ülimalt edukas hooaeg. Möödunud aasta 21. mail teenindas ta esimese eestlasena naiste Meistrite liiga finaali, mille järel tõstis karika pea kohale Lyon, samas võistlussarjas oli ta ametis ka veerandfinaalis. Juulikuus oli ta esimese eestlasena ametis täiskasvanute suurturniiril, kui ta valiti naiste EM-finaalturniiri abikohtunikuks, augustis oli ta abikohtunik ka U20 neidude MM-finaalturniiril. 

Jalgpall

toetab Chanz