Kaaluka karikafinaali võitis esmakordselt Paide

Jalgpalli Tipneri karikavõistluste finaalis alistas Paide Linnameeskond lisaajal 1:0 Nõmme Kalju ja pälvis karika esimest korda klubi ajaloos.

Seda, et väljakul olid vastamisi kaks võrdset meeskonda, peegeldas kogu normaalaja vältel tablool seisnud väravateta viigiseis. Sajaprotsendilisi võimalusi kummalgi meeskonnal tekitada ei õnnestunud ning seetõttu vajati võitja selgitamiseks lisaaega.

Lisaaja esimesel veerandtunnil muutusid mõlemad meeskonnad näljasemaks ning mängu tõi rohkelt elevust 96. minutil aset leidnud olukord, kui Paide äärepoolkaitsja Deabeas võeti karistusalas vea hinnaga maha ning määrati penalti.

Deabeas asus ise ka lööki sooritama, ent Kalju puurilukk Marko Meerits heastas eelnevas olukorras tehtud vea ning tõrjus. Paide sai sellest indu juurde ning lisaaja teisel veerandtunnil juhtus see, mida eelneva 109 minuti jooksul oodatud oli: Karl Mööl söötis keskväljalt Siim Lutsule, kes mängis end efektselt löögile ning saatis palli Meeritsa sõrmede vahelt võrku.

1:0 võidu järel tõstis Paide Linnameeskond pea kohale klubi ajaloo esimese karika, millel on veel üks suur lisaväärtus: see tagas meeskonnale koha Euroopa Konverentsiliigas.