Jalgpall

toob sinuni Chanz

Järvamaa naiste- ja tüdrukute jalgpalli asub arendama Kalmer Klettenberg

Paide Linnameeskonna noortetööd kureeriv kollektiiv sai väärt täienduse: tuleva aasta jaanuarist alustab Järvamaa esindusklubi naiste- ja tüdrukute jalgpalli koordinaatorina tööd 35-aastane Kalmer Klettenberg, kes liitub ühtlasi esiliigas mängiva Linnameeskonna duubelmeeskonna treenerite tiimiga.

Autor/allikas/foto: Paide Linnameeskonna kodulehekülg

Klettenberg oli Paide Linnameeskonnaga seotud ka aastatel 2015-2016 toonase naiskonna peatreeneri ja noortetreenerina, viimasel kuuel aastal töötas ta aga jalgpalliklubis Rakvere Tarvas ning on käesoleval ajal ka Eesti U-19 neidudekoondise väravavahtide treener.

Kalmer Klettenberg väljendas heameelt selle üle, et saab taasliituda klubiga, kus tema treenerikarjäär algas.

“On rõõm taasliituda Eesti ühe ambitsioonikama jalgpalliklubiga! Eemaloldud aja jooksul olen kogunud kogemusi erinevas vanuses laste ja noorte treenimisel ning teinud erinevate treeneritega koostööd tüdrukute rahvuskoondistes,” lausus ta. “Tüdrukute ja naiste jalgpalli arendamise osas on Järvamaal ees ootamas väga huvitav, kuid kindlasti ka väljakutseid esitav periood.”

Klettenbergi sõnul on püstitatud eesmärk luua Järvamaale korralik, tugev ja stabiilne tüdrukute jalgpalli süsteem, mille toel peaks Paide naiskond tulevikus jõudma samale tasemele, kus on täna klubi esindusmeeskond.

“Eesmärk on Eesti tipp,” kinnitas Klettenberg. “Rahulolu ja kindlustunnet pakub seda ametit vastu võttes teadmine, et klubil on kindel tahe, et süsteem kenasti toimima hakkaks ja eesmärgid täidetud saaks, lisaks on mul võimalus end treenerina uues olukorras proovile panna. Soovin kindlasti ka ise õppida ja isiklikus arengus edasi liikuda ning seeläbi meie klubi terviklikule arengule kaasa aidata. Tore on tagasi olla!”

Tegevjuht Jaanus Pruuli sõnul on tal Klettenbergi liitumise üle väga hea meel, sest naiste- ja tüdrukute jalgpall ei ole seni Paide Linnameeskonnas klubi üldise arenguga sammu pidada suutnud.

“Ajaratast seitse aastat tagasi pöörates mäletan väga hästi Kalmeri lennukaid ideid selles valdkonnas, kuid toona puudusid meil nende mõtete elluviimiseks igasugused vahendid,” tõdes Pruuli. “Meil on tänaseks üle kogu Järvamaa üle 300 jalgpallipoisi, samas käib vutti mängivaid tüdrukuid trennis alla poolesaja. Ilmselgelt on siin peidus tohutu potentsiaal.”

Jaanus Pruuli kinnitas, et Klettenberg saab klubi juhtkonnalt igakülgse ja tugeva toetuse olukorra kiireks parandamiseks. “Juba uuel hooajal soovime Eesti meistrivõistlustel välja panna nii naiskonna kui ka tüdrukute võistkonnad ning tuua jalgpalli juurde 2023. aasta lõpuks üle saja Järvamaa tüdruku,” lausus ta.

Jalgpall

toob sinuni Chanz