Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Järelvaadatav | U17 Eliitliiga 2. turniiril võidutses FC Olymp

— FOTO: Liisi Troska/jalgpall.ee

Traditsiooniline Aastalõputurniir jätkus Kalevi Spordihallis täna, 27. detsembril, kui päeva esimeses pooles astusid väljakule U17 Eliitliiga 2. turniiri võistkonnad. Turniiri võidu teenis otsustava penaltiseeria järel FC Olymp.

Võistlustules oli 12 meeskonda, kes olid jagatud kahte kuueliikmelisse alagruppi. Pääsme poolfinaalidesse tagasid alagruppide kaks parimat meeskonda, poolfinaalide võitjad kohtusid omavahel finaalis ning kaotajad selgitasid kolmanda koha omaniku.

A-alagrupis näitas parimat minekut Läänemaa JK, kes oli võidukas neljas kohtumises, vaid ühes jäädi vastasele alla. Paremuselt teine oli FC Olymp, kes sai kirja kolm võitu ja kaks kaotust. B-alagrupis teenisid pääsu poolfinaali Tallinna FC Ararat ja Paide Linnameeskond, kes mõlemad võidutsesid neljas kohtumises.

Esimese poolfinaali läbis Paide Linnameeskond puhaste paberitega: Läänemaa JK-le löödi kolm väravat ning enda seljatagune hoiti puhtana. Meeskonna eest olid resultatiivsed Carlis Rak, Kaspar Markus Reivik ja Arkadi Burujan. Teine poolfinaal oli tasavägisem ning otsustavaks sai vaid üks tabamus: esimesel minutil oli FC Olympi eest täpne Ilja Melnikov, kelle tabamuse toel teenis meeskond endale Tallinna Ararati ees finaalpääsme.

Finaalkohtumine Paide Linnameeskonna ja FC Olympi vahel kulges tasavägiselt: Paide meeskond seljatas kahel korral kaotusseisu ning normaalaja järel leppisid meeskonnad 2:2 viigiga. Paide eest olid resultatiivsed Sten Aer ja Arkadi Burujan, Olympi tabamuste eest kandsid hoolt Kristjan Kalamees ja Ilja Melnikov. Järgnenud penaltiseerias oli edukam FC Olymp, kes teenis turniiri üldvõidu.

Kolmanda koha mängus asus Ararat Artur Fenini löödud väravast juhtima, kuid üheväravaline eduseis mängiti käest ning lõpuvile kõlades kirjutas Läänemaa enda nimele 3:1 võidu. Meeskonna kahe värava eest kandis hoolt Karl Kikas, üks tabamus läks kirja omaväravast.

Turniiri parimaks mängijaks valiti Läänemaa JK mängija Karl Kikas, parimaks väravavahiks nimetati Paide Linnameeskonna puurilukk Hugo-Kaur Leht. Turniiri suurim väravakütt oli võitjameeskonna FC Olympi jalgpallur Kristjan Kalamees, kelle arvele kogunes seitse täpset tabamust.

Turniiride tulemuste, võistkondade ja koosseisudega saab tutvuda veebilehel aastaloputurniir.jalgpall.ee.

Turniir on järelvaadatav siit:

Jalgpall

toetab Chanz