Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Järelvaadatav | Esiliigade turniiril tõstis karika Viimsi JK

— FOTO: Liisi Troska/jalgpall.ee

Aastalõputurniir jätkus Kalevi Spordihallis täna, 29. detsembril, kui päeva teisel turniiril jooksid väljakule meeste Esiliigade meeskonnad. Turniiril võidutses Viimsi JK.

Esiliigade turniiril oli võistlustules 10 meeskonda, kes olid jagatud kahte viieliikmelisse alagruppi. Alagrupimängudelt pääses poolfinaalidesse kummagi grupi kaks parimat, võitjaid ootas ees suur finaal ning kaotajad selgitasid omavahel kolmanda koha omaniku.

Esimeses poolfinaalmängus läksid omavahel vastamisi A-alagrupi parim Tallinna JK Legion ja B-alagrupi teine Viimsi JK. Viimsi otsustas mängu saatuse kiirelt, kui juba viienda mänguminuti alguseks oldi tänu Johannes Theodor Kollisti ja Aleksander Ojametsa tabamustele kaheväravalises eduseisus. 2:0 seis püsis tablool mängu lõpuni ning esimese koha finaalmängus lunastas seeläbi Viimsi.

Ka teises poolfinaalmängus jäi alagrupifaasi liidrikohal lõpetanud meeskond finaalist ilma, kui FC Tallinnal tuli tunnistada Nõmme Kalju FC U21 3:1 paremust. Kalju edus mängis suurt rolli Roland Kardava, kes oli kõigi kolme värava autor.

Viimsi ja Kalju U21 vahelises finaalmängus otsustati mängu saatus lõpuminutitel. Sündmusterohke finaali jooksul tuli kummalgi võistkonnal kollaste kaartide tõttu korduvalt vähemuses mängida, ent kohtumise suutis enda kasuks kallutada Viimsi, kes sai Johann Kõre ja Aleksander Ojametsa tabamuste toel kirja 2:0 võidu. Esikolmikus tagas koha ka FC Tallinn, kes alistas kolmanda koha mängus Tallinna JK Legioni seisuga 4:2.

Turniiri parima mängija tunnustuse teenis Albert Taar (FC Tallinn), parimaks väravavahiks valiti Nikita Ganev (Nõmme Kalju FC U21). Turniiri parim väravakütt oli Gregor Lehtmets (Viimsi JK), kes lõi kokku 8 väravat.

Turniir on täispikkuses järelvaadatav siit:

Jalgpall

toetab Chanz