Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Järelevaadatav: Flora alistas Liivimaa Taliliiga avamängus Liepaja

FC Flora
FC Flora — FOTO: Kenn Rull

Teisipäeval, 16. jaanuaril kell 11:30 kohtusid Liepāja jalgpallihallis Liivimaa Taliliiga avamängus FK Liepāja ja FC Flora. Eesti valitsev meister Flora alistas Liepāja tulemusega 3:1.

FK Liepāja - Tallinna FC Flora 1:3 (4. Rassoul Ba - 11. Mark Anders Lepik, 67. Tony Varjund, 79. Maksim Kalimullin)

Mängu protokoll.

Video:

ENNE MÄNGU:

FC Flora hooaja esimene vastane FK Liepāja sai eelmisel hooajal Läti Optibet Virsligas viienda koha. Tänavu 23. jaanuaril oma 10. sünnipäeva tähistav klubi loodi 2014. aastal, et täita FK Liepājas Metalurgsist jäänud tühimik. 2013. aastal läks metallurgiakombinaat A/S Liepājas Metalurgs pankroti ja suurtoetaja hääbumise tõttu pidi ka samanimeline jalgpalliklubi sama aasta sügisel oma tegevuse lõpetama, kõik klubi mängijad ja võistkonnad siirdusid vastloodud FK Liepāja egiidi alla.

FK Liepāja looja ja esimene president oli nimekas Läti jalgpallur Māris Verpakovskis, kes lahkus klubist 2018. aasta novembris.

FK Liepāja on alates klubi loomisest jõudnud Läti kõrgliigas alati esikuuikusse. 2015. aastal tuli meeskond Läti meistriks, kaks hooaega hiljem võitis hõbe- ning 2021. aastal pronksmedali. Mulluse hooaja viies koht jättis sadamalinna klubi euroväljakutest eemale. Läti karikas võideti 2017. ja 2020. aastal.

Alates juunist 2022 juhendab FK Liepājat Läti kõrgliigas nii mängijana kui treenerina nime teinud grusiini Tamaz Pertia. Meeskonna koosseisus leidub lätlaste kõrval võõrleegionäre Senegalist, Nigeeriast, Belgiast, Hollandist, Brasiiliast ja Ghanast.

Jalgpall

toetab Chanz