Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Jalgpalliliit väljastas meeste tippklubidele litsentsid

Jalgpall
Jalgpall — FOTO: Liisi Torska/Jalgpall.ee

Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) klubide litsentsikomisjon väljastas algavaks hooajaks litsentsi kõigile sportlikult meeste A. Le Coq Premium liigasse ja Esiliigasse jõudnud klubidele.

Klubide litsentsiprotsess algas 2023. aasta oktoobris ning vältas kuni 2024. aasta jaanuari lõpuni. Selle aja jooksul läbisid klubid erinevad koolitused, esitasid alaliidule juriidiliste, sportlike, jätkusuutlikkuse, infrastruktuuri, finants- ning personali- ja administratiivkriteeriumide täitmiseks infot ja dokumente ning viisid ellu sisulisi arendustegevusi. Mullu oktoobris ja novembris kohtus EJL iga klubiga individuaalselt, jaanuari teises pooles toimus neljal erineval päeval iga klubiga ka litsentsikaitsmine.

„Litsentsiprotsessi põhjal on tippklubide organisatoorne kvaliteet kõrge. Klubidel on oma sportlikud, kogukondlikud ja korralduslikud eesmärgid, mis teevad neist omanäolised organisatsioonid. Litsentsikaitsmisel esitatud plaanides oli palju ambitsiooni, mis tõotab tasavägist hooaega,” märkis EJLi arendusdirektor Mihkel Uiboleht.

A. Le Coq Premium liiga litsents väljastati Tallinna FC Florale, Tallinna FCI Levadiale, JK Tallinna Kalevile, Paide Linnameeskonnale, Nõmme Kalju FC-le, Pärnu JK Vaprusele, FC Kuressaarele, JK Narva Transile, Tartu JK Tammekale ning FC Nõmme Unitedile. Esiliigas alustavad Harju JK Laagri, Viimsi JK, JK Tabasalu, FC Tallinn, FC Elva, Tartu JK Welco ning Flora, Levadia, Paide ja Tallinna Kalevi U21 võistkond.

Esiliiga B tasemel osalemiseks said litsentsi Tallinna JK Legion, FA Tartu Kalev, Viljandi JK Tulevik, Läänemaa JK, Pärnu Jalgpalliklubi, Jõhvi FC Phoenix ning FC Kuressaare, Nõmme Kalju FC, Tartu JK Tammeka ja JK Narva Transi U21 võistkond. Litsentsita jäi Maardu Linnameeskond, kellel oli tähtajaks täitmata kuus litsentsikorra A kriteeriumit, mille mittetäitmisel ei ole lubatud litsentsi väljastada. Maardu Linnameeskond esitas litsentsikomisjoni otsuse kohta apellatsiooni, mida klubide litsentsiasjade apellatsioonikomisjon ei rahuldanud.

Kodune jalgpallihooaeg algab 25. veebruaril Viljandi Männimäe jalgpallihallis peetava A. Le Coq Superkarikafinaaliga Tallinna FC Flora ja JK Narva Transi vahel. A. Le Coq Premium liiga avamäng toimub 1. märtsil kell 19.00 Sportland Arenal, kus kohtuvad FC Flora ja FC Nõmme United.

Suvel UEFA klubivõistlustel osaleda soovivate klubide litsentsiprotsess veel kestab ning need litsentsid väljastatakse aprillis.

Jalgpall

toetab Chanz