Jalgpall

toob sinuni Chanz

Jalgpalliliit määras viis jalgpallis tegutsemise keeldu

Jalgpall
Jalgpall — FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) distsiplinaarkomisjon määras tähtajatu jalgpallialal tegutsemise keelu Anatoli Lõsanovile, Nikolai Lõsanovile, Andrei Lomovile, Anton Lyubeevile ja Anton Pomazanile, kirjutas jalgpall.ee

EJL alustas distsiplinaaruurimist seoses kaheksa distsiplinaarmääruse punkti võimaliku rikkumisega. Uurimise aluseks olnud distsiplinaarmääruse punktid räägivad muuhulgas võistluste aususest, pettusest, otseselt või kaudselt mängukäigu ja/või tulemuse eelnevast kokkuleppimisest ning otseselt või kaudselt panustamises osalemisest. Otsuse juures lähtus distsiplinaarkomisjon laekunud informatsiooni tõsidusest ja nulltolerantsist kokkuleppemängude suhtes.

„Oleme ligi kaks aastat teinud head koostööd politseiga, et kokkuleppemängudega seoses algatatud kriminaalasi kohtusse jõuaks. Järgmisel nädalal toimub esimene kohtuistung, mis on väga oluline samm, sest sellised tegevused peavad jalgpallialase distsiplinaarmenetluse kõrval jõudma ka kohtusse. Mõistetavalt ei saa me praegu avada detailset tausta, kuid saame öelda, et uurimise all olid Esiliiga B tasemel toimunud mängud. Täname politseid ja prokuratuuri hea koostöö eest,” seisab jalgpalliliidu avalduses.

Kui EJLi distsiplinaaruurimine tegeles jalgpallialaste reeglitega, siis järgmisel nädalal Harju maakohtus algavas kohtuasjas süüdistab riigiprokuratuur ühtekokku seitset isikut kokkuleppemängude organiseerimise kahtluse tõttu kelmuses.

Jalgpall

toob sinuni Chanz