Jalgpall

toob sinuni Chanz

Jalgpalliliit korraldab treeneritele ja mängijatele suunatud toitumiskoolituse

Krete Junson
Krete Junson — FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

24. märtsil viib Eesti Jalgpalli Liit (EJL) läbi koolitust “Sportlase toitumine”, mis on suunatud jalgpallitreeneritele ja mängijatele. Registreerimine on ERISes avatud 19. märtsini, kirjutab jalgpall.ee.

Koolituse eesmärk on suurendada jalgpallis tegutsevate mängijate ja treenerite teadmisi toitumise valdkonnas. Ühepäevane koolitus toimub seminarivormis: praktilised harjutused vahelduvad loenguosadega ning arutletakse, millised toidud ja toitumisstrateegiad sobivad jalgpalluritele erinevatel treeningperioodidel.

EJLi koolitaja Indrek Koseri sõnul on toitumisalased teadmised jalgpallis tegutsevatele inimestele olulised. “Nii noorsportlaste kui täiskasvanute jaoks on toitumine üks olulisemaid aluseid selleks, et treeningute vahel taastuda ja valmis olla ning selleta pole võimalik endast maksimumi anda. Mida lähemal tipule, seda lahutamatum toitumine spordist on, aga ka noorte ja harrastajate puhul on see tähtsal kohal. Koolitusel jagab teadmisi valdkonna ekspert, mistõttu tasub nii treeneritel kui mängijatel kindlasti kuulama tulla,” rääkis Koser.

Koolitust “Sportlase toitumine” viib läbi Krete Junson (pildil), kes on erialased teadmised omandanud Inglismaal ning on varasemalt toitumise valdkonnas nõustanud ka Eesti koondiseid. Koolitusele saab 19. märtsini registreeruda läbi eris.jalgpall.ee veebilehekülje ning koolituse maksumus on 50 eurot.

Jalgpall

toob sinuni Chanz