Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Jalgpalliliit korraldab naistreeneritele tasuta kursuse

Eesti Jalgpalliliidu logo
Eesti Jalgpalliliidu logo — FOTO: Jalgpall.ee

Eestis toimuva neidude EM-finaalturniiri valguses on aprillis tulevastel naistreeneritel võimalik tasuta läbida EJL D kursus, mille käigus omandatakse treeneriameti esmased teadmised, kirjutab jalgpall.ee

Kursus on osa tänavu Eestis toimuva U17 neidude EM-finaalturniiri pärandi projektist. Kuivõrd pärandi projekti üks suuremaid eesmärke on naisjalgpallurite arvu kasvatamise kõrval uute naistreenerite värbamine ja koolitamine, on naistele suunatud EJL D kursus üks eesmärgi täitmiseks planeeritud tegevustest.

Viiepäevase kursuse käigus saavad tulevased naistreenerid esmased teadmised treeneriametist ja laste jalgpalli spetsiifikast. Kursus algab aprillikuu keskpaigas ning on kõigile osalejatele tasuta.

„EJL D kursus on oma olemuselt ühe treeneri teekonna algus,” selgitas Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) koolitusosakonna juhataja Jan Harend. „Finaalturniir suunab fookust naiste jalgpallile ning selle raames naistele suunatud alustavate treenerite kursus võiks julgustada veelgi enam naisi treeneriameti peale mõtlema,” lisas Harend.

EJL D koolitust viivad läbi Kärt Mere ja Silja Goroško, kes osalevad veebruarikuu vältel ka EJLi poolt korraldataval koolitajate koolitusel. Mere sõnul on uute naistreenerite koolitamine oluline, et luua tüdrukute jalgpalli arengule veelgi tugevamat pinnast. „Tasuta kursuse käivitamisega toetame neidude seas jalgpalli vastu veelgi suurema huvi tekkimist, mis on omakorda oluline naiste jalgpalli arendamiseks,” sõnas Mere.

Naistreenerite arvu kasvatamiseks ja kvalifikatsiooni tõstmiseks on tänavu lisaks EJL D kursusele võimalik naistreeneritel tasuta läbida ka UEFA C ja UEFA B kursused. Kvalifikatsioonikursustele saab registreerida ERISes, lisainfot koolituste sisu kohta leiab jalgpalliliidu kodulehelt.

Jalgpall

toetab Chanz