Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Jalgpalliliidu liikumisõpetajate koolitusel oli 17 osalejat

Taavi Midenbritt
Taavi Midenbritt — FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) ruumides toimus täna, 24. oktoobril koolides tegutsevatele liikumisõpetajatele suunatud koolitus, millest võttis osa 17 õpetajat.

Koolituste sarja „Spordialaülesed mängud jalgpalli võtmes” eesmärk on anda koolide liikumisõpetajatele suunised jalgpalliliste tegevuste õppetöösse kaasamiseks, populariseerimaks spordiala koolides nii poiste kui tüdrukute seas. Koolitusel tutvustatavad harjutused on seejuures mitmekülgsed ning neid on võimalik üle kanda ka teistesse spordialadesse ja pallimängudesse.

Ühepäevased koolitused koosnevad kahest osast. Esimeses keskendutakse jalgpalliteooria põhitõdedele, lähtudes viiest elemendist: söötmine, palli löömine, palli kontrollimine, palliga pööramine ja palliga triblamine. Koolituse teine osa on praktiline: see toimub jalgpalliväljakul ning toetub teoreetilises osas käsitletud teemadele.

Tänavu augustis alanud koolitusi on seni läbi viidud kolmel korral. Lisaks tänasele toimus Tallinnas koolitus ka 30. augustil, päev varem toimus õpe Tartus Tartu Ülikooli Spordihoones. Lisaks viidi juunikuus Tallinnas läbi testkoolitus, mis sai osalejatelt positiivset tagasisidet. Kokku on koolituse seni läbinud 67 liikumisõpetajat.

Järgmised koolitused on planeeritud toimuma 2024. aasta kevadel. Koolitusele registreerimiseks tuleb saata vabas vormis e-mail aadressil [email protected].

Jalgpall

toetab Chanz