Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Jalgpalliliidu ametnikud tutvustasid rahvusvahelisel seminaril Eesti klubide litsentseerimist

Eesti klubide litsentseerimise süsteemist tegi ettekande EJLi litsentseerimismänedžer Birgit Veebel
Eesti klubide litsentseerimise süsteemist tegi ettekande EJLi litsentseerimismänedžer Birgit Veebel — FOTO: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Sel nädalal korraldas UEFA Tallinnas rahvusvahelist klubide litsentseerimist käsitlevat seminari, millest võtsid Eesti kõrval osa 19 Euroopa riigi delegatsioonid. Kahepäevasel seminaril astusid teiste seas üles mitmed Eesti jalgpalliametnikud.

Rahvusvahelistel klubide litsentseerimise ja finantsilise jätkusuutlikkuse seminaridel on UEFA eesmärk koguda osalevatelt riikide tagasisidet ning arutada kehtivate regulatsioonide võimalikke muudatusi. 5.–6. märtsini Tallinnas toimunud seminari ühe keskse osana võeti vaatluse alla võõrustajariigi ehk Eesti jalgpalliliidu klubide litsentseerimise süsteem ja kogemuslood.

Seminari avas Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) arendusdirektor Mihkel Uiboleht, öeldes osalejatele tervitussõnad ning andes eesootavale sissejuhatuse. Avapäeval tegi mitmete UEFA ekspertide kõrval ettekande EJLi litsentseerimismänedžer Birgit Veebel, kes tutvustas klubide litsentseerimise protseduuri Eestis.

Seminari teisel päeval esitles Tartu JK Welco nõukogu liige Mart Raamat klubi staadioni ehitamise näitel võimalusi kogukonna kaasamiseks ja jätkusuutlikkuse edendamiseks. EJLi liigade arendusosakonna juhataja Veiko Soo tutvustas 2019. aastal avapaugu saanud kogukonnajuhtide projekti.

Lisaks Uibolehele, Veebelile, Raamatule ja Soole osalesid eestlastest seminaril EJLi litsentsikomisjoni esimees Janno Kaljuvee ja klubide litsentseerimise finantsekspert Kadri Jägel. Eesti kõrval olid seminaril esindatud Albaania, Horvaatia, Fääri saarte, Soome, Gibraltari, Islandi, Kosovo, Läti, Liechtensteini, Leedu, Luksemburgi, Põhja-Iirimaa, Norra, Poola, Iirimaa, Sloveenia, Rootsi, Šveitsi ja Walesi jalgpalliliitude delegatsioonid.

Klubide litsentseerimise eesmärk on tagada kohaliku klubijalgpalli elujõulisus ja jätkusuutlikkus läbi noortetöö, klubide juhtimise ja organiseerituse, infrastruktuuri arendamise, meistrivõistluste ausa ja ladusa toimimise ning klubide mõistliku majandamise. Lisaks kohalikele liigadele litsentseerib EJL klubisid ka UEFA klubivõistlustele, mille käigus saavad klubid tõestada oma vastavust UEFA poolt seatud rahvusvahelistele miinimumnõuetele ning seeläbi võimekust rahvusvaheliselt edukalt toimida ja esineda.

Jalgpalliliit tagab, et litsentseerimisprotsessis osalevad erialaspetsialistid, kes oskavad klubisid toetada juriidilistes, finantsilistes, sportlikes ning taristu- ja personalialastes küsimustes. Lisaks neile on oluline roll tippjalgpalli komisjonil. Sportlikes küsimustes nõustab klubisid EJLi tehniline osakond.

Tänavu täitub klubide litsentseerimisel Eestis 20 tegutsemisaastat – tavapärane hooaja ettevalmistuse osa on see 2004. aastast. Kui esmalt litsentseeriti Eestis vaid A. Le Coq Premium liiga klubisid, siis praeguseks tuleb protsess iga-aastaselt läbida ka Esiliiga, Esiliiga B ja naiste Meistriliiga klubidel.

Jalgpall

toetab Chanz