Jalgpall

toob sinuni Chanz

Jalgpalliliidu ametnik osales UEFA jätkusuutlikkuse seminaril

Jalgpalliliidu ametnik osales UEFA jätkusuutlikkuse seminaril
Jalgpalliliidu ametnik osales UEFA jätkusuutlikkuse seminaril — FOTO: Kristian Skeie/UEFA via Getty Images

Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) jätkusuutlikkuse programmi juht Juta Petersoo osales Nyonis toimunud UEFA jätkusuutlikkuse seminaril, kus esitleti suuniseid keskkonnajalajälje vähendamiseks.

UEFA teeb tihedat koostööd jalgpalliliitude ja klubide jätkusuutlikkuse ametnikega, et vähendada spordiala keskkonnajalajälge. 7.–8. novembrini Nyonis UEFA peakontoris toimunud jätkusuutlikkuse seminar tõi kokku 53 alaliidu esindajad. Kahe päeva jooksul toimusid erinevad kohtumised ning ekspertpaneel teemal "Ringmajanduse väljakutsed, uuendused ja tavad".

„Kui me räägime jätkusuutlikkusest, siis paljud võivad arvata, et see hõlmab vaid keskkonda. Tegelikult peame selle mõiste all silmas lisaks keskkonnale ka sotsiaalset mõõdet ja organisatsiooni üldiselt – selle juhtimist, koostatud tegevusplaane ning jalgpalliliidu näitel suhtlust klubidega,“ rääkis Juta Petersoo.

Petersoo lisas, et alaliitudel on olemas jätkusuutlikkuse strateegiad ning seminari üks põhieesmärkidest oli kuidas olemasolevaid strateegiaid hakata tutvustama ja rakendama kohalikus jalgpallikogukonnas. „Et need asjad ei oleks lihtsalt paberil, vaid suudaksime neid ka enda inimesteni, sealhulgas klubideni viia ning aru saada, kuidas inimeste käitumisharjumusi muuta: millised on need põhitegevused, millele keskenduda, et meie spordijalajälg ei oleks nii suur, alates jalgpallis tekkiva materiaalse raiskamise minimeerimisest kuni energia- ja veekulude kaardistamiseni. Ja seda mitte ainult suurematel sündmustel, vaid ka igapäevategevustes,“ ütles ta.

Igal aastal toimub jätkusuutlikkuse programmi juhtidele vähemalt kaks seminari, kus osalevad väliseksperdid ning toimuvad alaliitude esindajate omavahelised töögrupid. Selle aasta viimasel seminaril esinesid teiste seas UEFA sotsiaalse ja keskkonnasäästlikkuse direktor Michele Uva, UEFA asepresident Laura McAllister, FC Zürich Fraueni ja Iirimaa elukutseline jalgpallur Diane Caldwell ning Norra rahvuskoondislane ja „We Play Green“ projekti asutaja Morten Thorsby.

Jalgpall

toob sinuni Chanz