Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Jalgpalligalal selgub aasta treeneri auhinna laureaat

— FOTO: Katariina Peetson/Jalgpall.ee, Liisi Troska/Jalgpall.ee, BSWW

10. detsembril toimuval traditsioonilisel Jalgpalligalal kuulutatakse välja tänavune aasta treener, kellele antakse üle Albert Vollrati nimeline auhind.

Aasta treener valitakse tavapäraselt Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) juhatuse hääletuse tulemusena. Tänavu jõudsid esikolmikusse (tähestikulises järjekorras): Aivar Anniste ja Daniel Meijel (JK Tallinna Kalev), Aleksei Galkin (Eesti rannajalgpallikoondis) ning Igor Prins (Pärnu JK Vaprus).

Lisaks esikolmikule teenisid hääli ka (tähestikulises järjekorras): Valeri Bondarenko, Jürgen Henn, Sirje Kapper ja Anastassia Morkovkina ning Aleksandra Ševoldajeva.

JK Tallinna Kalevi peatreenerid Aivar Anniste ja Daniel Meijel tüürisid meeskonna tänavu ajaloolise tulemuseni: Kalev lõpetas Premium liiga hooaja kolmandal kohal ning sai kaela pronksmedalid. See tulemus tagab meeskonnale esmakordselt koha UEFA Konverentsiliigas.

Eesti rannajalgpallikoondis on peatreener Aleksei Galkini juhendamisel tänavu Euroopa kümnes meeskond ning kuulub Euroliigas kõrgeimasse A-divisjoni. Maailma edetabelis paikneb Eesti rannajalgpallikoondis 103 riigi seas 47. kohal.

Igor Prinsi juhendamisel tegi Pärnu JK Vaprus tänavu Premium liigas võimsa hooaja, püsides viimaste voorudeni medalikonkurentsis ning teenides kokkuvõttes kuuenda koha. Kaks eelnevat hooaega tabeli viimasel real lõpetanud Vaprus sai kirja 12 võitu ning sama palju viike ja kaotuseid ning teenis 48 punkti, mis on rohkem kui kahe eelneva aasta peale kokku.

Vollrati nimelise auhinna laureaati autasustab eriauhinnaga EJLi suurtoetaja Coolbet.

Aasta treeneri auhind on nime saanud Albert Vollrati järgi, kes oli Eesti koondise esimene eestlasest peatreener. Eesti meistrivõistlustel viis ta Tallinna Puhkekodu hõbedale (1935) ning kahel korral pronksile (1934, 1936). Aastal 1933 tuli ta Londoni Arsenaliga kuulsa Herbert Chapmani abitreenerina Inglismaa meistriks. 1946. ja 1947. aastal tüüris eestlane peatreenerina Moskva Spartaki Nõukogude Liidu karikavõitjaks. Budapesti Ferencvárosega tuli Vollrat abitreeneri rollis Ungari meistriks (1929) ja karikavõitjaks (1928), samuti võitis ta Kesk-Euroopa klubide Mitropa karika. Eestlane jõudis ka triumfeerida 1929. aasta Kataloonia meistrivõistlustel, kuuludes Barcelona Europa personali hulka.

Tänavusele jalgpallihooajale tõmmatakse pidulikult joon alla 10. detsembril Estonia kontserdisaalis, kus toimub kolm pidulikku galat. Kell 12 toimub Estonia kontserdisaalis noorte hooaja lõpetamine. Kell 15 algab Estonia kontserdisaalis sündmus „Eesti jalgpall tänab”, kus autasustatakse Esiliigade, II liiga, madalamate liigade, rahvajalgpalli ja rannajalgpalli parimaid, aktiivsemaid kohtunikke, parimaid staadioneid ning mitmeid teisi. Jalgpalligala, kus selgub teiste seas ka aasta treener, algab kell 18.00, sissepääs on kutsetega. 

Jalgpall

toetab Chanz