Jalgpall

toob sinuni Chanz

Jalgpalli MM: alagruppide ennustused

Heidame enne suurturniiri algust pilgu peale kõigile kaheksale jalgpalli MMi alagrupile ja teeme oma varajased ennustused ka edasise turniiri käigu osas, kirjutab Betsafe.ee.

Varajased MM 2022 alagruppide ennustused

Kogu maailma pilgud pöörduvad õige pea jalgpalli MM 2022 poole, kui see 20. novembril esimese mänguga alguse saab. 32 osalevad meeskonna söakamad fännid reisivad Katari kohale, et oma meeskondade ponnistustele kaasa elada ning turniiri käigul hoiame kätt väga tugevalt pulsil ka meie. Selles artiklis heidame pilgu peale kõigile kaheksale alagrupile ja teeme oma varajased ennustused!

A-alagrupp: Senegal, Holland, Ecuador, Katar
Holland tuli 2010. aasta MMil teiseks ja 2014. aastal kolmandaks, ent jäi 2018. aasta turniirilt sootuks kõrvale ning sama saatus kordus ka eelmise suve EMil. Paljude hinnangul on nad suure naasjana Katari sõitmas väga tõestamishimulisena. Ennustame, et nendega koos jõuab sellest grupist 16 parema sekka Senegal, kes läheb küll alles oma kolmandale MMile, kuid seda väga hea hoo pealt, sest aasta alguses võideti Sadio Mané vedamisel Aafrika Rahvuste Karikas.

B-alagrupp: Inglismaa, USA, Wales, Iraan
Oleme seda filmi justkui juba korduvalt ja korduvalt näinud: Inglismaa koondis on sisuliselt iga suurturniiri eel nende kõige suuremate soosikute seas ning erandiks ei ole ka seekordne MM. Just seetõttu ennustame, et nad võtavad oma grupis juhtohjad endale – eelmisel suvel jäid nad ülinapilt oma esimesest tiitlist pärast 1966. aasta MMi ilma ning soovivad nüüd sisuliselt sama tuumikuga vea parandada. Samas on nende viimase aja kehv vorm ja koosseisu osas üleval olevad paljud küsimused negatiivseks asjaoluks, mis võib siin võimaluse pakkuda ka USAle ja Walesile.

C-alagrupp: Argentina, Poola, Mehhiko, Saudi Araabia
Lionel Messi hetkevorm PSG eest on Argentina fännide jaoks suurepärane uudis ning 35-aastane talisman juhib koduriigi oma viimasele MM-finaalturniirile. Võit Itaalia koondise üle Finalissima mängus aitas moraalile kaasa (täpselt nagu ka selle järel Eesti varuosadeks võtmine!) ning seda on siin ka vaja, sest tegu pole sugugi lihtsa alagrupiga: Robert Lewandowskiga relvastatud Poola võib just sel põhjusel olla alati ohtlik ja Mehhiko on juba üheksakümnendatest saati iga kord alagrupist edasi pääsenud. Poola superründaja hea vorm võib olla aga siin põhjuseks, miks mehhiklased kolmandaks jäetakse.

D-alagrupp: Taani, Prantsusmaa, Austraalia, Tuneesia
Tiitlikaitsja Prantsusmaa on endiselt üks turniiri suuri soosikuid, sest võrreldes nelja aasta taguse triumfiga ei ole nende koosseis väga palju muutunud. Christian Erikseni poolt veetavad Taaniga koos ei tohiks prantslastel olla liigseid probleeme alagrupist edasi pääsemisega ning ilmselt otsustab alagrupi võitja omavaheline kohtumine Taani ja Prantsusmaa vahel.

E-alagrupp: Hispaania, Saksamaa, Costa Rica, Jaapan
Eelmisel MMil jäid sakslased alagruppi pidama esimest korda pärast 1978. aastat, kuid tänavu on raske näha, et see põrumine korduks. Kaks Euroopa suurjõudu on selles grupis selged favoriidid – hispaanlased ei ole küll seni suutnud korrata oma aastatel 2008-2012 saavutatud edu, ent uue põlvkonna tähtedega paistab nende olevik ja tulevik päris helge.

F-alagrupp: Belgia, Kanada, Horvaatia, Maroko
Belgia kuldse põlvkonna jaoks on see turniir viimane võimalus endast üks tõeliselt suur märk maha jätta – eelmiste turniiride eel on nende lootused alati väga kõrgele haibitud, kuid reaalsuskontroll on olnud nende jaoks sageli karm. Seekord tuleb neil edasi pääseda grupist, mis pole sugugi nii lihtne kui pealtnäha võiks tunduda. Eelmise korra finalist Horvaatia on suurvõistlustel alatihti suutnud väga hästi mängida ning ka Maroko ei ole meeskond, kellest lihtsalt üle sõita. Kanada naaseb MMile 36-aastase pausi järel ning soovib samuti endast jälje maha jätta. Ennustame siit siiski kaht Euroopa meeskonda edasi.

G-alagrupp: Brasiilia, Kamerun, Šveits, Serbia
Brasiilia alustab turniiri suurima soosikuna, jahtides oma kuuendat MM-tiitlit. Alates 1966. aastast on nad iga kord alagrupist edasi pääsenud ning seekord ei tohiks see seeria katkeda – kvaliteeti on neil lihtsalt liiga palju. Teise koha osas tuleb ilmselt pilgud pöörata Šveitsi ja Serbia omavahelisele kohtumisele 2. detsembril, mis saab ilmselt väga määravaks. Kamerun on oma viimasel kahel MMil jäänud nulli peale ning poleks ime, kui see juhtuks ka kolmandat korda jutti.

H-alagrupp: Uruguay, Portugal, Ghana, Lõuna-Korea
Kõigi eelduste kohaselt on tegu Cristiano Ronaldo uhke karjääri viimase MM-finaalturniiriga, mis tähendab, et 37-aastane portugallane lausa põleb soovist end tõestada. Millist rolli aga veteranist ründaja mängima hakkab, arvestades seda, et Manchester Unitedis jääb tema turniirieelne mängupraktika ilmselt päris kasinaks? Portugali õnneks on neil väga kogenud tegijate kõrval ka nooremad parimas eas tähed eesotsas Bruno Fernandese, Joao Cancelo ja Bernardo Silvaga, mistõttu ei pruugi liialt tunda anda ka Diogo Jota vigastusega eemale jäämine. Sellest peaks piisama, et Uruguay ees esikoht endale saada – uruguaylaste mäng hakkab ilmselt suuresti toetuma Federico Valverde ja Darwin Nuneze oskustele.

Kaheksandikfinaalid
Meie alagruppide ennustuste alusel moodustuvad meile tõeliselt magusad ja suurtest võistkondadest kubisevad kaheksandikfinaalid – mõned potentsiaalsed paarid on näiteks Argentina-Prantsusmaa ja Brasiilia-Portugal. Kui meie ennustused paika peavad, saab teisel tabelipoolel nautida aga näiteks Inglismaa-Hollandi mängu ja Belgia-Saksamaa vastasseisu. Nendest neljast paarist ennustame edasi Lõuna-Ameerika gigante ning eurooplaste omavahelistest heitlustest Saksamaad ja Inglismaad.

Veerandfinaalid
Siin läheb asi juba pisut keerulisemaks. Kaheksandifinaalis Horvaatiast jagu saanud Hispaania läheb nüüd vastamisi Brasiiliaga ning väga tasavägisest kohtumisest väljuvad võitjana brasiillased. Argentina saab suhteliselt lihtsa vaevaga jagu Senegalist, samal ajal kui Inglismaal tuleb poolfinaali pääsemiseks alistada Taani. Saksamaa marsib samuti edasi, olles üle Uruguayst.

Poolfinaalid
Just niimoodi on meile alles jäänud vaid neli võistkonda: kaks Lõuna-Ameerika suurjõudu Brasiilia ja Argentina lähevad vastamisi esimeses, kaks Euroopa suurt Saksamaa ja Inglismaa teises poolfinaalis. Mõlemad kohtumised tulevad väga tulised ja tasavägised, aga ennustame siit Lionel Messi toel edasi Argentinat ja EM-finaalturniiri haavu parandada soovivat Inglismaad.

FINAAL
See toob meid suure lõppvaatuseni, kus kohtuvad tulised rivaalid Argentina ja Inglismaa. Viimane omavaheline võistlusmäng jääb aastasse 2002 ning samuti MM-finaalturniirile, kui alagrupimängus sai otsustavaks David Beckhami penalti. Täpselt samasugust skoori ennustame ka seekord – 1:0 võit toob Lionel Messile ja Argentinale taas pisarad silma. Inglismaa on turniiri eel soosikute järjekorras kolmas ning lõpetab meie ennustuses oma pika ootuse suure tiitli järele.

Jalgpall

toob sinuni Chanz