Harju kindlustas Esiliiga võidu, Pärnu langeb Esiliiga B-sse

Esiliiga hooaja eelviimases voorus alistas Harju JK Laagri 4:0 seisuga Pärnu Jalgpalliklubi ning tagas sellega endale Esiliiga võidu. Kohtumise lõppseis tähendab, et Pärnu võistleb järgmisel hooajal Esiliiga B-s, kirjutab jalgpall.ee.

Harju mängijad tähistamas Esiliiga võitu. Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Harju läks koduväljakul peetud kohtumist 29. minutil Daniil Rudenko väravast juhtima, kuid pidi seisu kindlustamiseks aega varuma. Pärnu suurema vastupanu murdis Roman Sobtšenko 70. minuti värav ning mängu viimastel minutitel õnnestus Harjul palli vastaste võrku lüüa veel kahel korral. Kindla 4:0 võiduga kindlustas Harju Esiliiga tiitli üks voor enne hooaja lõppemist. Pärnu jaoks tähendab sama tulemus aga Esiliiga B-sse langemist, sest viimase vooru mänguga pole neil võimalik tasa teha neljapunktilist vahet kaheksandal kohal asuva FC Alliance’iga.

FC Elva suutis võõrsil võtta napi võidu Viljandi JK Tuleviku vastu. Paremuselt teise Esiliiga iseseisva klubina Premium liiga jalgpalli nooliv Elva läks mängu Andre Paju väravast 12. minutil juhtima. Esimese poolaja viimasel minutil oli kogenud keskkaitsjal Veiko Küttil võimalik Elva eduseisu penaltist duubeldada, ent Kaupo Kruusmäe tõrje säilitas Tuleviku minimaalse kaotusseisu. Teisel poolajal oli mõlemal meeskonnal võimalusi, kuid ühtegi neist realiseerida ei suudetud, mis tegi lõppseisuks 1:0 Elvale.

Ida-Virumaa FC Alliance’i ja Viimsi JK vahel peeti väga tuline kohtumine, kus nähti nii väravaid kui erinevat värvi kaarte. Viimsi läks esimese poolaja lõpus tänu Janar Toometi tabamusele 1:0 juhtima. Nevil Krimm duubeldas Viimsi eduseisu 69. minutil ning kõigest kaks minutit hiljem järgnes sellele FC Alliance’i mängu esimene punane kaart, mille järel pidi väljakult lahukma Iraklii Torinava. Sellega polnud veel väravad ega kaardid otsa saanud – Karl Erich Kaljuvere tegi 84. minutil mänguseisuks 3:0 ja viimasel minutil teenis FC Alliance’i väravavaht Nikita Kanev mängu teise punase kaardi.

FC Nõmme United alistas võõrsil suureskooriliselt Paide Linnameeskond U21 võistkonna. Egert Õunapuu ja Henri Leoke lõid vaheldumisi Paide noortele kokku viis vastuseta väravat. Esiliiga suurim väravakütt Õunapuu sai kirja kübaratriki ning kindlustas veelgi oma kohta edetabeli tipus.

Viimast korda sel hooajal kohtusid linnarivaalid Tallinna FC Flora U21 ja Tallinna FCI Levadia U21. Vägagi põhimõttelist lahingut läksid juba teisel minutil juhtima Flora noored, kui Bruno Vain võrku sahistas. Sellele oli Levadia U21 võistkonnal kiire vastus olemas, kui Casper Nicolas Lugtmeijer juba 11. minutil mänguseisu viigistas. Mängu võiduvärava lõi sama noormees kõigest kuus minutit hiljem, mille tulemusena teenis Levadia U21 kolm punkti tabelisse juurde. Selle hooaja Tallinna derbidest võtsid mõlemad meeskonnad kaks võitu.