Flora võitis suurelt, Tabasalu ja Kalev seljatasid kaotusseisu

Flora naiskond viimases põhiturniiri kohtumises Gintra vastu
Flora naiskond viimases põhiturniiri kohtumises Gintra vastu — FOTO: Kenn Rull

Naiste Meistriliigas peeti möödunud nädalavahetusel 18. vooru kohtumisi. Vooru otsemängus seljatas Tabasalu kahel korral Lootose vastu kaotusseisu ning teenis olulise punktilisa.

Põlva FC Lootos – JK Tabasalu 2:4

Kodunaiskond Lootose jaoks võttis mäng positiivse suuna juba 8. mänguminutil: Tabasalu kaitsjad ei suutnud Marie Rahel Laili tsenderdust klaarida ning lahtisel pallil oli jaol Kätriin Altsaar, kes saatis selle võrku. Avapoolaja teises pooles sai Tabasalu mängu suuresti oma kontrolli alla, ent viigiväravat tuli oodata esimese üleminutini. Vahetult enne vaheajapausi leidis Anette Salei kaitseliini läbistanud sööduga Anne-Grethe Pajuviidiku, kes taastas võimsa löögiga tablool viigi.

Teist poolaega oli mängitud taas kaheksa minutit, kui Lootos uuesti juhtohjad haaras. Sedapuhku leidis Kärt Hüdsi suurepärase tsenderdusega naiskonna kapten Ave-Lii Laasi, kes võttis palli omaks ning saatis seejärel võrku. Seekord sai Lootos edu nautida oluliselt lühemat aega, sest juba minut hiljem taastas Salei viigiseisu. 4:2 võidu tõi naiskonnale Pajuviidik, kes vormistas kohtumise lõpuks kübaratriki, lüües värava nii 66. kui 81. minutil.

Tabasalu on liigatabelis kolmas, olles võrdsetel punktidel teisel kohal asuva Sportinguga. Lootos jätkab 2 punktiga viimasel real.

Tartu JK Tammeka – Saku Sporting 2:2

Tartus toimunud tasavägist mängu asus 10. minutil juhtima Sporting, kui Renate-Ly Mehevets lõi oma hooaja neljanda värava. Avapoolaja lõpuks kummalgi väljakupoolel väravavõrk rohkem ei sahisenud, mistõttu mindi vaheajapausile Sportingu eduseisus. 56. minutil õnnestus Tammekal viik taastada, kui jala sai valgeks Kirkeliis Lillemets. 67. minutil asus külalisnaiskond karistuslöögijärgses olukorras taas juhtima, kuid Tammekal oli ka sellele vastus olemas. 2:2 lõppseisu tõi niisiis 73. minutil löödud nurgalöögist tekkinud olukorra järel tabloole Aleksandra Kelli.

Liigatabelis jätkab Sporting teisel kohal, lähima jälitjaja Tabasaluga ollakse võrdsetel punktidel. Tammeka asub tabelis viiendal real.

Tallinna FC Flora – Viimsi JK 6:0

Florale külla sõitnud Viimsi JK hoidis valitsevat meistrit kuival 19 minutit, kuniks Mari Liis Lillemäe kodunaiskonna juhtima viis. Eriti resultatiivseks kujunesid Flora jaoks avapoolaja viimased minutid: 37. minutil lõi värava Lisette Tammik, 40. minutil lisas oma teise Lillemäe ning üleminutitel realiseeris Kristina Teern penalti. Kahel korral oli Flora resultatiivne ka teise kolmveerandtunni jooksul: 53. minutil oli täpne Marta Panova, 70. minutil tõi 6:0 lõppseisu tabloole Tammik.

Flora jätkab 49 punktiga kindlalt liigatabeli tipus, Viimsi on 22 punktiga kuuendal kohal.

Tallinna FC Ararat – JK Tallinna Kalev 3:4

Lasnamäel toimunud kohtumist läks Kalev küll 16. minutil Kadri-Ann Valgeväli jalast juhtima, ent avapoolaja võitis ülikindlalt Ararat. Kodunaiskond sai jala valgeks kolmel korral: 27. minutil taastas viigi Luiza Ghazaryan, viis minutit hiljem viis naiskonna juhtima Ilona Savitskaya ning 3:1 edu tõi tabloole 41. minutil Anastasija Južaninova. Teisel poolajal pööras Kalev kaheväravalise kaotusseisu võiduks. Viigiseisuni tüürisid naiskonna Maria Orav ja Sabina Ahmedova, võidu kindlustas Kalevile Orava kohtumise teine tabamus, mis sündis 73. minutil.

Kalev paikneb liigatabelis 26 punktiga neljandal kohal. Ararat on 16 punktiga seitsmes.