Flora võitis enda 14. meistritiitli

Premium liiga hooaja viimases voorus võitis Tallinna FC Flora kaotusseisust linnarivaali Tallinna FCI Levadiat ja tõstis pärast mängu pea kohale enda ajaloo 14. meistitiitli, kirjutab jalgpall.ee.

FC Flora kapten Konstantin Vassiljev tiitlivõitu tähistamas. Foto: Jana Pipar/Jalgpall.ee

Levadia suutis mängu hästi alustada ja asus 7. minutil Ernest Agyiri kauglöögi järel 1:0 juhtima. Sellele vastas Flora kiiresti ja 20. minutiks oli Rauno Alliku tabamusest viigiseis tablool. Esimene poolaeg rohkem väravaid ei näinud, kuid Flora omas paremaid võimalusi. Võit kindlustati 57. minutil tänu Martin Milleri ja Konstantin Vassiljevi heale kombinatsioonile, mis vabastas Milleri Levadia kaitseliini taga ning poolkaitsjal oli võimalik terava löögiga etteposti Karl Andre Vallnerit üllatada.

Liiga viimased kaks võistkonda Tallinna JK Legion ja Pärnu JK Vaprus pidasid Sportland Arenal võitlusliku lahingu, millest väljusid võitjana tallinlased. Nikita Ivanov viis Legioni 25. minutil juhtima, poolajapausile mindi aga viigiseisul tänu Taaniel Usta täpsele pealöögile. Punasärkide jaoks tõi hooaja viimased kolm punkti tabelisse Markus Vaherna tabamus teise poolaja keskel.

JK Tallinna Kalev võõrustas Nõmme Kalju FC võistkonda. Kaljul oli enne mängu olukord selge – ainult võiduga omatakse lootust pronksmedalist. See ülesanne suudeti tänu Kaspar Pauri, Aleksandr Volkovi ja Vladimir Avilovi väravatele täita, kuid teisel pool Eestit mänginud Paide ja Tammeka mängutulemuse tõttu jäi Kalju lõppkokkuvõttes siiski neljandaks.

Paide Linnameeskonna ja Tartu JK Tammeka vahelises kohtumises viis kogenud keskpoolkaitsja Sergei Mošnikov Paide 30. minutil juhtima. Mäng püsis aga lahtine ja Tammeka suutis järjest paljulubavamaid võimalusi tekitada. 75. minutil suutis Kevin Mätas ühe neist ära kasutada ja mänguseisu viigistada. Pinge püsis mängu lõpuni, sest Tammeka surus Paide madalale enda väljakupoolele, kuid rohkem väravaid ei nähtud.

Hooaja viimases Narva Kalev-Fama staadionil peetud mängus nähti JK Narva Transi ja FC Kuressaare vahel koguni kolme penaltit. Esmalt viis Denys Dedechko Transi penaltist juhtima. Sellele suutis aga Kuressaare 61. minutil Michael Schjonning-Larseni väravast vastata ja teenis 80. minutil enda mängu esimese penalti. Sten Reinkort lahendas selle külmavereliselt. Viis minutit hiljem oli Transil uus penalti kasutada, mille suutis taas Dedechko realiseerida. 2:2 seisuga läksid punktid Transi ja Kuressaare vahel jagamisele.

Sellega on Premium liiga selleks aastaks lõppenud. Uus hooaeg algab 2023. aasta märtsis.