FCI Levadia lasi avapoolajal Horvaatia klubil lausa neli väravat lüüa

Curro Torres
Curro Torres — FOTO: Katariina Peetson/Jalgpall.ee

UEFA Konverentsiliigas peetakse see nädal teise eelringi vastasseisude esimesed mängud. Tallinna FCI Levadia on Horvaatias peale avapoolaega NK Osijeki vastu juba 1:4 kaotusseisus.

Levadia jaoks algas kohtumine ilusti, kui juba 8. minutil viist Ioan Yakovlev Eesti meeskonna juhtima. Kuid edasi läks kõik allamäge - eelmisel hooajal Horvaatia kõrgliigas neljanda koha teeninud Osijek lõi järgmise 25. minuti jooksul neli väravat (9., 18., 27. Ramon Mierez, 34. Renan Guedes).

Loodetavasti teisel poolajal Levadia kosub ning suudab korduskohtumiseks omale mingi pisikese võimaluse jätta.

ENNE KOHTUMIST:

Kui horvaadid ei pidanud esimeses eelringis mängima, siis Levadia sai tänavuse eurohooaja esimeses vastasseisus 2:0 tulemusega jagu leedulaste FA Šiauliaist. Osijek pidas enne mänge Levadiaga viis hooajaeelset sõpruskohtumist, neist kaks võideti ja üks viigistati. Levadia mängis viimati koduses liigas väravateta viiki FC Kuressaarega, kuid püsib endiselt 12–punktise eduga Nõmme Kalju ees A. Le Coq Premium liiga tabeli tipus. Eesti kõrgliiga liider on tänavu kaotanud vaid ühe kohtumise ning hoidnud viimases neljas mängus oma värava puhtana.

Eelmise liigahooaja neljandana lõpetanud Osijek krooniti eelmisel sajandil (1998/99 hooajal) esimest ja seni ainsat korda Horvaatia karikavõitjaks, kohalikus kõrgliigas on nende laeks jäänud hõbemedalid, mis teeniti kolm hooaega tagasi. Osijeki parim eurotulemus sündis hooajal 2000/01, kui UEFA karikasarjas jõuti kolmandasse ringi. Horvaatia klubi parim tulemus praegustes karikasarjades oli 2017. aastal, kui Euroopa liiga viimases eelringis jäädi all Viini Austriale. Osijek jõudis eelmisel hooajal Konverentsiliiga kolmandasse eelringi, kus kaotati 4:7 koondtulemusega türklaste Adana Demirsporile.