Jalgpall

toob sinuni Chanz

FC Flora alustas eurohooaega võiduga

Rauno Alliku ja Martin Miller mängueelsel trennil. Foto: Janek Eslon

FC Flora alustas täna Konverentsiliiga esimest eelringi, kui koduseI A. Le Coq ArenaI alistati soomIaste Seinäjoki JK 1:0.

Tallinna FC Flora – Seinäjoki JK 1:0 (21. Martin Miller).

Korduskohtumine peetakse 14. juulil Soomes. 

ENNE KOHTUMIST: 

Konverentsiliiga esimene poolaeg Eestis

Flora alustab oma seekordset eurosarja teekonda Konverentsiliiga 1. eelringist, kuna Premium liigas saavutati teine, mitte esimene koht. See omakorda tähendab, et selg on vastu seina ning eksimusruumi pole ja langeda pole kuhugi. 1. eelringis ootab meid kaks mängu Soome klubi SJK Seinäjoki vastu. Esmalt võõrustatakse soomlasi kodus 7. juulil kell 19:00 ning täpselt nädal aega hiljem sõidetakse Soome. Paari võitjat ootab ees Norra klubi Lillestrøm, kellega esmalt kohtutakse kodus ja seejärel võõrsil. Teine ring oleks mõlema klubi jaoks juba paras pähkel, sest Lillestrøm hoiab hetkel Norra kõrgliigas esimest kohta. 

Praegune meeskondade vorm
SJK Seinäjoki on viimasest viiest mängust, enne eurosarja algust, võitnud vaid ühe kohtumise ning see oli Soome karika 5. ringis oma duubelvõistkonna vastu. Seejuures on viiki mängitud Inter Turku ja Hakaga, kes hoiavad liigas vastavalt neljandat ja kaheksandat kohta. SJK on 12-liikmelises liigas üheksandal kohal, kogudes 13 vooruga 12 punkti – kolm võitu, kolm viiki ja seitse kaotust. 

FC Flora on viimasest viiest mängust, enne eurosarja algust, võitnud neli kohtumist ja mänginud viiki ühe kohtumise FCI Levadiaga. Seejuures alistati Eesti karikafinalist Nõmme Kalju skooriga 2-0. Hetkel juhib FC Flora Premium liigat kahe punktiga ning on varuks veel üks mäng. 

See aga ei tähenda euromängudes suurt midagi, kuidas mingisugusel meeskonnal oma koduses liigas läheb. Euromängud on jalgpallis igale klubile eriliseks sündmuseks ning suurt vajadust mängijaid motiveerida puudub, sest seda teeb olukorra iseloom automaatselt. 

Jutud pressikonverentsilt
SJK peatreener on hispaanlane, kes on pikalt treeninud Inglismaal ja nüüd Soomes. Sellest võib oodata, et SJK soovib palju palli vallata ning mängu kontrollida, kuid see loob just head võimalused Florale kiirrünnakuteks, milles on florakad Jürgen Henni sõnul endiselt väga head. 

FC Florast on lahkunud Joonas Tamm, kelle laenuleping lõppes. Viimased kuud oli Joonas Tamm kindel tugitala kaitses, kes hoidis asjad korras. Euromängudeks Joonast enam ei ole ning tuleb teistmoodi hakkama saada. Kui palju see Florat mõjutab? 

“Olime selleks valmis. Loomulikult sellise kaliibriga mängija olemasolu oleks meile vajalik. Oleme harjunud selliselt töötama, et paremad mängijad liiguvad edasi. Seetõttu oleme erinevaid keskkaitsepaare proovinud. Kui võtta mängijad, kes eelmisel aastal mängisid – Lukka, Pürg, Seppik ja Tõugjas sai mõned minutid Shamrocki vastu, siis meil on mängijaid, kes on sellel tasemel mänginud,” ütles FC Flora peatreener Jürgen Henn mängueelsel pressikonverentsil. 

Milline olukord on Flora meeskonna riietusruumis? 

“Tuju on hea. Euromängud toovad midagi juurde, emotsiooni. Isegi see, et mängueelne trenn toimub A. Le Coq Arenal, on omamoodi päev. Ei tunne, et riietusruumis oleks lisanärvilisus. Ma usun, et eelmine aasta andis paljudele enesekindlust juurde ja enne mängu on selline positiivne ärevus,” ütles meeskonna kapten Konstantin Vassiljev mängueelsel pressikonverentsil.

Jalgpall

toob sinuni Chanz