Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Euroopa staadionitel mängitakse 2022 MM-finaalturniirile pääsemiseks play off mänge

Üksteist Euroopa jalgpallimeeskonda võitlevad kolme viimase pääsme üle, et osaleda 2022. aasta MM-finaalturniiril.

Pääsme saavad meeskonnad otsustatakse play off mängudes, kui peetakse omavahel üks poolfinaal. Poolfinaalid toimuvad neljapäeval, 24. märtsil ja ülejäänud mängud mängitakse teisipäeval, 29. märtsil. 

Play off mängudest võtavad osa üheksa meeskonda, kes jäid kvalifikatsioonimängude faasis alagruppide tabelites teiseks ja kaks meeskonda (Austria ja Tšehhi), kes said pääsme play off mängudele 2020-2021 UEFA Rahvuste liiga abil. Venemaa pidi mängima Poolaga, kuid Venemaa meeskond diskvalifitseeriti Ukraina sõja tõttu. Poolakad said seetõttu edasipääsme teise vooru. 

Play off mängude esimeses voorus kohtuvad Wales - Austria, Šotimaa - Ukraina, Rootsi - Tšehhi, Itaalia - Põhja-Makedoonia ning Portugal - Türgi. Walesi - Austria paari võitja kohtub kas Šotimaa või Ukrainaga. Teises voorus mängib Poola Rootsi - Tšehhi võitjaga.

Itaalia - Põhja-Makedoonia duelli võitja mängib kas Portugali või Türgiga. Kahjuks peab üks tugev Euroopa meeskond välja jääma ehk Itaalia või Portugal ei kvalifitseeru MM-ile.

Neli esimese vooru play off -mängu mängitakse neljapäeval ja Šotimaa - Ukraina mängitakse praeguse seisuga juunis.

Saksamaa, Prantsusmaa, Hispaania, Inglismaa, Belgia, Taani, Horvaatia, Serbia, Šveits, Holland ja Belgia on oma kohad 2022 MM-il taganud. Teistest Euroopa välistest meeskondadest on MM-ile kvalifitseerinud Brasiilia, Argentiina, Lõuna-Korea, Iraan ja turniiri korraldajamaa Katar.

Esimest korda MM-i ajaloos ei mängita finaalturniiri mais, juunis ega juulis. 22. MM-finaalturniir toimub hoopis 21. novembrist kuni 18. detsembrini. Viimane loosimine toimub reedel, 1. aprillil.

Jalgpallifännide maiuspalaks näidatakse ka nelja kontrollkohtumist.

Ülekannete ajakava:

Play off mängud:

24. märts:

21.35 Wales - Austria (Go3),

21.35 Rootsi - Tšehhi (TV3 Sport 2, Go3),

21.35 Itaalia – Põhja-Makedoonia (TV3 Sport Open, Go3),

21.35 Portugal - Türgi (TV3 Sport, Go3).

Kontrollmängud:

25. märts:

13.50 Kuveit - Läti (TV3 Sport, Go3),

18:50 Norra - Slovakkia (TV3 Sport Open, Go3),

21:35 Prantsusmaa - Elevandiluurannik (TV3 Sport, Go3);

26. märts:

19.20 Inglismaa - Šveits (TV3 Sport, Go3). 

Jalgpall

toetab Chanz