Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Esmakordselt toimunud Eesti jalgpallikohtunike konverents valmistas kohtunikke ette algavaks hooajaks

Hannes Kaasik
Hannes Kaasik — FOTO: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Laupäeval, 20. jaanuaril toimus Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) konverentsikeskuses esmakordselt jalgpallikohtunike konverents, mis tõi kokku ligi sada harrastus- ja tippkohtunikku üle Eesti.

Konverentsil räägiti kohtunike tänapäevast ja tulevikust, kohtunikust kui persoonist ja jalgpalli arendajast, RefPali tööriistast ning kohtuniku otsustest jalgpalliväljakul. Konverentsi viimases osas toimus arutelupaneel, mille keskmes oli kohtunike väärkohtlemine. Välisekspertidena osalesid Trieste ülikooli üldpsühholoogia abiprofessor Fabrizio Sors ning Läti FIFA litsentsiga jalgpallikohtunik Andris Treimanis. Konverentsil osaleti nii kohapeal kui ka veebiülekande vahendusel.

EJLi kohtunike osakonna juhataja Hannes Kaasiku sõnul andis konverents hea alguse kohtunike tänavusele jalgpallihooajale. „Kohtunikel toimuvad nii hooaja eel kui hooajal jalgpalliteemalised seminarid, mis keskenduvad mängude analüüsile ja otsuste vastuvõtmisele. On rõõm, et astusime konverentsiga kohtunikkonna arengus sammu edasi ning vaatasime esmakordselt üheskoos otsa laiematele teemadele, mis kohtuniku tööd puudutavad: olgu selleks ameti psühholoogiline pool, käitumine või jalgpallikohtunikuks olemine. Lisaks teadlikkuse kasvatamisele aitas konverents kasvatada kohtunike kogukonnatunnet,“ rääkis Kaasik.

Konverentsi peakorraldaja, EJLi kohtunike regioonijuht ja FIFA litsentsiga kohtunik Reelika Turi sõnul möödus konverents edukalt ning täitis oma eesmärki. „On oluline ja tore hooajavälisel perioodil kokku tulla, jätta hetkeks kohtunikutöö spetsiifilised teemad kõrvale ning koos inspireerivate kõnelejatega üldisi jalgpallimõtteid põrgatada. Tänane tekitas hea tunde ja andis enesekindluse, et me oleme võimelised säärast konverentsi korraldama ning erinevate tasandite jalgpallikohtunikud ühel ajal ühte ruumi tooma. Tänan omalt poolt kõiki, kes kohale tulid või konverentsi veebiülekandes vaatasid, samuti kõiki esinejaid,“ ütles Turi.

Jalgpallihooajal teenindab Eestis iganädalaselt eri liigatasemetel kohtumisi ligi 400 kohtunikku. EJL korraldab regulaarselt ka kohtunike algkursuseid, kuhu oodatakse kõiki jalgpallihuvilisi alates 15. eluaastast. Järgmine kohtunike kool alustab sel kevadel, eelregistreerimine on avatud SIIN.

Jalgpall

toetab Chanz