Esiliiga liidrid said võõrsil kaotused

Esiliigas mängiti 31. voor, mille järel muutus liidrite Harju JK Laagri ja FC Elva kaotuste tõttu tabelitipu punktiheitlus põnevamaks, kirjutab jalgpall.ee.

Nõmme Unitedi mängija FC Elva tsenderdust takistamas Foto: Liis Troska/Jalgpall.ee

Elva läks võõrsil vastamisi väga heas hoos oleva FC Nõmme Unitediga ja vajas Harju püüdmiseks kindlat võitu. Kodumeeskonnal olid aga teised plaanid ja Markus Riisenbergi 24. minuti värav viis Unitedi juhtima. Elva otsis vastust, ent ei suutnud Unitedi kaitseliini maha murda, mis võimaldas omakorda vastastel nõelata. Selle kasutas 74. minutil ära Egert Õunapuu, lõppseisuks 2:0 Unitedi kasuks.

Kaotuse sai kirja ka liiga liider Harju JK Laagri, kes alistus Tallinna FCI Levadia U21 võistkonnale. Elva jaoks võinuks Harju punktikaotus olla positiivne nähtus, ent võiduga haaras Levadia U21 tabeli teise koha endale ning tõukas Elva rea võrra madalamale. Maarjamäe staadionil avas 17. minutil skoori Bourama Fomba. Poolajapausile läksid Levadia noored Rustam Soirovi esimese poolaja lõpus sündinud tabamuse järel 2:0 eduseisus. Teisel poolajal proovis Harju mängu oma kasuks pöörata, kuid sai külma duši juba 47. minutil, kui Nikita Dronov Levadia U21 eduseisu veelgi suurendas. Rohkem väravaid kumbki meeskond lüüa ei suutnud ja Levadia U21 võttis Harju üle olulise 3:0 võidu.

Liiga viimane meeskond Pärnu Jalgpalliklubi üllatas võõrsil Paide Linnameeskond U21 tiimi, kes ei suutnud Pärnule vastu saada ja pidi koduselt Paide linnastaadionilt lahkuma 0:2 kaotusega. Pärnu viis 3. minutil penaltist juhtima Igor Mohhov ning mängu 2:0 lõppskoori vormistas 70. minutil Silver Õismets.

Tallinna FC Flora U21 võttis Viimsi JK vastu võõrsil dramaatilise võidu. Esimesed 90 minutit möödusid väravateta, kuid mängu lisaminutitel otsustas Flora ohjad enda kätte haarata. Georg Vende 90+3 värav kindlustas Florale napi 1:0 võidu ja kolm punkti.

Pärnu lootis enda võidu järel liiga viimaselt positsioonilt kõrgemale tõusta, kuid Viljandi JK Tulevikul olid teised plaanid. Neid võõrustas Ida-Virumaa FC Alliance, keda suudeti 2:0 võita. Tuleviku neljaminutilise vahega löödud väravate eest kandsid avapoolaja keskpaigas hoolt Roman Kirillov ja Rainer Peips.