Esiliiga liider suurendas edu lähima jälitaja ees

Nõmme United Vs. Flora U21
Nõmme United Vs. Flora U21 — FOTO: Katariina Peetson/Jalgpall.ee

Laupäeval mängitud Esiliiga 21. vooru kohtumistes sai suurima võidu JK Tabasalu, Paide Linnameeskond U21 naasis võidulainele, tabeliliider FC Nõmme United alistas lähima konkurendi ning võidukalt lahkusid väljakult ka Tallinna FCI Levadia ja Viimsi JK.

JK Tabasalu teenis Esiliiga 21. vooru avakohtumises senise hooaja suurima võidu alistades kodus Ida-Virumaa FC Alliance´i tulemusega 7:4. Nelja väravaga säras mängus Peeter Klein. Tabasalu Arenal peetud kohtumise avapoolaeg kuulus täielikult kodumeeskonnale saates vastaste võrku neli vastuseta tabamust. Teise poolaja algul pääses Alliance mängu sisse ja vähendas vastaste edu minimaalseks – 4:3. 63. minutil suurendas Tabasalu edu kaheväravaliseks Peeter Klein, kelle tabamusele vastas viis minutit hiljem Mihhail Orlov. Võõrustava meeskonna jaoks sellest ei piisanud ning nii löödi mängu lõpus veel kaks väravat lõpetades kohtumine tulemusega 7:4. Võiduga kindlustas Tabasalu endale tabelis neljanda koha, olles 21. mänguvooru järel teeninud tabelisse 37 punkti. Alliance jätkab tabelis viimasel real, olles sama arv mängudega kogunud 9 punkti.

Paide Linnameeskond U21 pani koduväljaku eelise maksma ning võttis tasavägises kohtumises 3:2 võidu tabelinaabri Tallinna JK Legioni üle. Avapoolaja ainsa värava toimetas Legioni võrku 22. minutil Marten Henrik Kelement. 69. minutil suurendas edu Marcus Pajumaa ning 78. minutil saatis Paide U21 kolmanda tabamuse vastaste võrku Babou Cham. 83. minutil pääses Legion mängu sisse, kui järgneva kahe minuti jooksul toimetasid Denis Ruus ja Danil Pankov kaks tabamust võõrustajameeskonna väravasse. Rohkemaks Legionil rammu ei jagunud ning nii sai Paide U21 kirja magusa 3:2 võidu. Mõlemad meeskonnad lõpetasid kollaste kaartide tõttu ühemehelises vähemuses. Tabelis jätkavad Paide U21 ja Legion tabelinaabritena, olles vastavalt 19 ja 14 punktiga 8. ja 9. positsioonil.

Tabeliliider FC Nõmme United alistas võõrsil oma lähima konkurendi Tallinna FC Flora U21 tulemusega 3:0. Kaks väravat sai mängus kirja Jevgeni Demidov, kes tõusis 18 tabamusega Esiliiga väravaküttide tabelis esimeseks. Unitedil kulus 24. minutit, et kohtumises skoor avada. Avapoolaja lõpus suurendas edu Robin Tiigiste ning 74. minutil lõi oma mängu teise tabamuse Jevgeni Demidov. Võidu tulemusel kasvatas United tabelitipus vahet lähima jälitaja Flora U21-ga kümnepunktiliseks.

Tallinna FCI Levadia U21 oli koduväljakul tulemusega 3:0 parem FC Elvast. Kui avapoolaeg lepiti Maarjamäe staadionil väravateta viigiga, siis teine kolmveerand tõi kohtumisse muutuse. Levadia U21 avas esmalt skoori 51. minutil, kui täpne oli Nikita Grankin. 63. minutil suurendas edu kaheväravaliseks Patrik Kristal ning viimase tabamuse eest kandis hoolt 84. minutil Maksimilian Skvortsov. Liigatabelis jätkab Levadia U21 pärast 19 mängu 36 punktiga 5. kohal, jäädes tabeli neljandast, Tabasalust maha ühe silmaga. Tabeli kuuendal paiknevat FC Tallinnat edestatakse 4 punktiga. Elva on 21 mängu järel teeninud tabelisse 20 punkti, mis annab neile seitsmenda positsiooni.

Mänguvoorule pani punkti Lasnamäe Spordikompleksi kunstmurustaadionil FC Tallinn ja Viimsi JK omavaheline madin. Kohtumise ainus värav sündis 24. minutil, kui oma hooaja 17 värava sepistanud Gregor Lehtmets Viimsi 1:0. juhtima viis. 75. minutil oli FC Tallinnal hea võimalus kohtumine viigistada, ent Kirill Nesterov eksis penaltipunktil. Viimsi JK on 20 mängu järel teeninud tabelisse 38 punkti, mis paigutab nad tabeli kolmandale reale. Eespool paiknevast Flora U21 jäädakse maha 3 silmaga ning tabeli viiendat, Levadia U21 meeskonda edestatakse ühe silmaga. FC Tallinn on 21 mängu järel kogunud tabelisse 32 punkti, mis annab neile kuuenda positsiooni.

Esiliiga 22. vooru kohtumised mängitakse laupäevast, 5. augustist teisipäevani, 8. augustini.