Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Endine koondise mängija läbis esimese eestlasena UEFA akadeemia tippmängijate kursuse

Endine Eesti koondise kaitsja Sergei Hohlov-Simson läbis UEFA akadeemia kursuse, mille eesmärk on toetada endiseid tippmängijaid jalgpallis töötamisel, kirjutab jalgpall.ee.

Master for International Players’i (MIP) kursus on loodud eesmärgiga anda endistele professionaalsetele mängijatele vajalikke teadmisi ja oskuseid nende edasiseks karjääriks väljaspool väljakut. MIPi korraldab UEFA Akadeemia tihedas koostöös Limogesi ja Londoni ülikoolidega. Seitsmest ühenädalasest sessioonist koosneva kolme aasta pikkuse õppe vältel tutvustatakse kursusel osalejatele jalgpalliorganisatsioonide juhtimise ja haldamise eri külgi. Osalejad, kes õppe ajal veel üheski spordiorganisatsioonis ei tööta, läbivad ka kolme kuu pikkuse praktika, et saada otsene kogemus igapäevasest tööst.

UEFA presidendilt Aleksander Čeferinilt sai novembrikuu alguses Šveitsis diplomi kätte 26 endist profimängijat. Sergei Hohlov-Simson kuulus esimese eestlasena kursuse kolmandasse lendu ning osales õppeprotsessis koos mitmete jalgpallimaailma legendide nagu Kaká, Júlio Césari, Florent Malouda, Clemens Fritzi ja Rene Adleriga. „Kui ma 3 aastat tagasi sain kutse osaleda UEFA MIP programmis, siis ma alguses ikkagi kõhklesin oma õppima asumise osas. Täna ma oma otsust ei kahetse absoluutselt,” rääkis Hohlov-Simson.

58-kordse internatsionaali sõnul andis kursusel osalemine palju juurde: „Teadmisi, oskuseid, enesekindlust ja mis kõige tähtsam – üle terve maailma sõpru, keda ühendab jalgpall. See on unikaalne programm, mis näitab, kuidas kõik „suure mängu“ kardinate taga toimub. Kindlasti saan ma omandatud teadmisi kasutada oma edaspidises karjääris. Tänan FC Levadiat ja Eesti Jalgpalli Liitu, kes pakkusid minule unikaalset võimalust osaleda UEFA MIP programmis.“

Hohlov-Simson esindas Eesti koondist 58 korral ning lõi sinisärkide eest kaks väravat. 14 aastat oli ta Tallinna FC Levadias ametis tegevjuhina ning kuulus klubi juhatusse. Lisaks oli Hohlov-Simson nelja hooaja vältel (2002-2005) klubi esindusmeeskonna kapten ning tuli sel perioodil Levadiaga ühel korral Eesti meistriks ja kahel korral karikavõitjaks. Endine kaitsja on mitmeid aastaid kuulunud ka Tallinna FC Flora ridadesse ning karjääri jooksul esindanud Iisraeli ja Norra klubisid.

Foto: UEFA

Jalgpall

toetab Chanz