Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

EJLi akadeemia alustab koostööd Poola ajaloolise klubi akadeemiaga

Mullu detsembris kohtunud Eesti ja Poola delegatsioonid, vasakult: Widzew Łódźi akadeemia analüüsiosakonna koordinaator Carlos Sousa, Marko Pärnpuu, Marko Lelov, Mario Hansi ja Widzew Łódźi akadeemia juhatuse aseesimees Maciej Szymański
Mullu detsembris kohtunud Eesti ja Poola delegatsioonid, vasakult: Widzew Łódźi akadeemia analüüsiosakonna koordinaator Carlos Sousa, Marko Pärnpuu, Marko Lelov, Mario Hansi ja Widzew Łódźi akadeemia juhatuse aseesimees Maciej Szymański — FOTO: Marcin Bryja

Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) jalgpalliakadeemia alustas koostööd rikka ajalooga Poola klubi Widzew Łódźiga, kus mõlema osapoole eesmärk on noormängijate arengu toetamine läbi rahvusvahelise väljundi.

Teekond koostöö sõlmimiseni sai alguse mullu detsembris, mil EJLi akadeemia juht Marko Lelov, peatreener Marko Pärnpuu ja projekti „Mängija teekond tippu” juht Mario Hansi külastasid Widzew Łódźi akadeemia juhtkonda ja kompleksi. Visiidi käigus tutvustati Eesti delegatsioonile akadeemia strateegiat ja mudelit ning arutleti eri koostöövõimaluste üle. Samuti külastasid Eesti ametnikud akadeemia võistkondade treeninguid ning vaatasid Widzew Łódźi esindusmeeskonna mängu Poola kõrgliigas ning U19 meeskonna liigakohtumist.

EJLi ja Widzew Łódźi akadeemiate koostöö eesmärk on pakkuda noormängijatele sõpruskohtumistega võimalust end rahvusvahelistes kõrge tasemega mängudes proovile panna. Samuti avab koostöö noormängijate jaoks ukse rahvusvahelisse jalgpalli, sest EJLi akadeemia noortel on potentsiaalne võimalus osaleda Poola akadeemia treeningutel. Treeneritele ja akadeemiate juhtkonnale loob koostöö võimaluse info ja kogemuste vahetamiseks, samuti planeeritakse külastada teineteise treeninguid.

EJLi akadeemia mängis esimesed treeningkohtumised Widzew Łódźi eakaaslaste vastu möödunud nädalal, kui Poolas lepiti 19. jaanuaril 2:2 viiki ning kaks päeva hiljem, 21. jaanuaril said Eesti noormehed kirja 2:1 võidu. EJLi akadeemia väravavahi Kaimar Markovi ja Poola akadeemia vahelise juba varasemalt sõlmitud kokkuleppe tulemusena jäi Eesti mängija pärast kohtumisi üheks nädalaks Poola klubi akadeemiasse treenima.

EJLi jalgpalliakadeemia juht Marko Lelovi sõnul on rahvusvahelised mängu Eesti noormängijate arengus tähtsal kohal. „Kogemus on hindamatu, sest mängijatel avaneb võimalus võrrelda oma oskusi rahvusvahelise standardiga, tuvastades külgi, milles oleme vastastega võrdväärsed, milles ees või maas. Tänu sellele saame mängijate arenguks seada selged eesmärgid,” ütles Lelov ja lisas, et koostöö toel loodetakse peagi Widzew Łódźi mängijaid ja treenereid ka Eestis võõrustada.

Projekti „Mängija teekond tippu” juht Mario Hansi sõnul on oluline märkida, et koostöö keskne fookus on alati mängijatel ning nende arengu toetamisel ja edendamisel. „Meie eesmärk oli pakkuda noortele jalgpalluritele mitte ainult sportlikke katsumusi ja võimalust juba varakult Poola jalgpalliskautidele silma jääda, vaid ka kogemust sukelduda rikkalikku jalgpallikultuuri, mis võib neid inspireerida ning sütitada tulevikus suuremat kirge ja motivatsiooni saamaks profijalgpalluriks,” ütles Hansi.

Eesti Jalgpalli Liit alustas koostöös klubide ja Arte gümnaasiumiga 2018. aasta sügisest jalgpalliakadeemia projektiga, mis annab igal aastal mitmekümnele noormängijale võimaluse siduda oma haridustee jalgpalliga. Juba aastaid varem algas jalgpalliliidu ja Arte gümnaasiumi vaheline koostöö, kui 10.–12. klassis on olnud võimalik õppida jalgpalliklassis. 2018. aastal laienes see võimalus 8.–9. klassi õpilastele.

Mängijad saavad treenida Lilleküla jalgpallikeskuses, neile tagatakse transport ja kvaliteetne toidukord pärast treeningut. Jalgpallitrenni tehakse akadeemias neli korda nädalas, millele lisandub kaks kehalise ettevalmistuse treeningut. Akadeemia noormängijad esindavad õpingute vältel edasi oma koduklubisid, kellele jäävad ka mängijaõigused.

Jalgpall

toetab Chanz