Eestlased välismaal: naiste koondise ründaja lõi Ungaris kaks väravat

Koondise ründaja Vlada Kubassova kohtumises Montenegro vastu.
Koondise ründaja Vlada Kubassova kohtumises Montenegro vastu. — FOTO: Liisi Troska/jalgpall.ee

Eesti meeste koondis pidas viimasel nädalal nii EM play-off kohtumist Poolaga kui maavõistlusmängu Soomega. Samal ajal olid välismaal pallivad naiste koondise mängijad tegudel liigamängudes, kus parimat minekut näitas ründaja Vlada Kubassova.

Ferencvarose jalgpallur Vlada Kubassoval jääb klubiga seljataha kaks kohtumist, mõlemast kohtumisest sai eestlane kirja täismängu. Esmalt mindi Ungari karikavõistluste poolfinaalis vastamisi Budapesti MTK-ga, kus tuli tunnistada vastase 1:0 paremust. Liigakohtumises madistati St. Mihaly-ga, kelle üle teeniti 3:0 võit – kaks esimest väravat vormistas kohtumises Kubassova. Liigatabelis on Ferencvaros esimesel kohal, olles 16 mänguga kogunud 44 punkti ning jättes lähimad jälitajad ühe ja viie punkti kaugusele.

Innsbrucki Wackeris pallivad Rahel Repkin ja Mari Liis Lillemäe pidasid koduklubi eest oma teise kohtumise, saades Viini Austria vastu kirja täismängu. Kohtumise lõpus tuli tunnistada aga vastase 4:0 paremust. Liigatabelis on Wackeri naiskond viimasel ehk kümnendal positsioonil.

Eva-Maria Niit ning tema koduklubi KKPK Medyk Konin läksid võõrsil vastamisi KS AZS Wrocławiga, kellele alistuti tulemusega 1:5. Niit sekkus kohtumisse teiseks poolajaks, mil naiskond oli veel üheväravalises kaotusseisus. Teisel poolajal lisas vastane enda arvele veel kolm vastuseta väravat ning teenis eestlanna koduklubi üle neljaväravalise võidu. Medyk Konin on liigatabelisse kogunud 15 mänguga 10 silma ning paikneb 12 võistkonna konkurentsis eelviimasel ehk 11. Kohal. Lähimad jälitatavad jäävad naiskonnast nelja punkti kaugusele.