Jalgpall

toob sinuni Chanz

Eestlased saavutasid seenioride Balti turniiril medalikoha

Turniiril 2. koha saavutanud Pärnu KEK ja Kalakombinaat/MEK Noored võistkond
Turniiril 2. koha saavutanud Pärnu KEK ja Kalakombinaat/MEK Noored võistkond — FOTO: Läti Jalgpalliliit

Möödunud nädalavahetusel, 19.–20. augustini toimus Leedus esmakordselt seenioride Balti turniir. Eestit esindanud Pärnu KEK ja Kalakombinaat/MEK Noored saavutas turniiril teise koha, Flora LV võistkond lõpetas kuuendana.

Kokku osales turniiril kuus klubi – kaks Lätist, kaks Leedust ja kaks Eestist. Eesti esindajatena olid võistlustules Pärnu KEK ja Kalakombinaat/MEK Noored ning Flora LV võistkonnad. Turniirisüsteemis, kus kõik mängisid omavahel läbi, sai Pärnu kirja kaks võitu ja kolm viiki, väravate vahega 11:5. Ka Eesti võistkondade omavahelise kohumise tulemus lõppes 5:0 Pärnu kasuks. Flora meeskond turniiril ühtki võitu ega viiki kirja ei saanud ning lõpetas võistluse tabeli kuuendal real.

Hõbemedalid teeninud Pärnu KEK ja Kalakombinaat/MEK Noored meeskonna mängija Marko Lelovi sõnul olid kõik mängud väravavõimaluste rohked ja kirglikud. „Juba esimese vooru järel saime selgust, et kõik vastased on mängitavad. Tulemused oleksid võinud vabalt minna ühele või teisele poole, sest mängud olid väravavõimaluste rohked ja kirglikud. Poisid väärisid igati teise koha karikat, sest mängisid hingestatult ja võitluslikult,“ ütles Lelov.

Flora meeskonna esindaja Riho Luhila sõnul mindi turniirile ootusärevuse ja suure tahtega end proovile panna. „Tulemused ei olnud ootuspärased, aga see eest saadud emotsioonid ja kogemused hindamatud. Meeskond andis endast parima ja võideldud sai lõpuni. Saime end proovile panna, omavahel mõõtu võtta ning teada, kuidas teised mängivad ja kuidas ise paremaks saada,“ ütles Luhila.

Eesti Jalgpalli Liidu rahvajalgpalli osakonna juhi Teet Allase sõnul võiks turniir muutuda traditsiooniks. „On hea, kui ka üle 40-aastaste kaasamiseks võistluste tasandil taolise turniiri näol võimalusi luuakse. Balti turniir on kindlasti heaks väljundiks ja motivatsiooniks kolme riigi seenioride võistkondadele,“ ütles Allas.

Pärnu KEK ja Kalakombinaat/MEK Noored meeskonda esindasid Dmitry Skiperskiy, Marko Lelov, Eduard Ratnikov, Mati Pari, Peep Allas, Janek Meet, Meelis Eelmäe, Andre Anis, Sergei Akimov, Rein Riisalu ja Antti Luigemaa.

Flora LV võistkonna eest olid väljakul Eduard Vahemets, Eero Antons, Marger Markov, Marko Kogermann, Rauno Sandre, Riho Luhila, Taavi Kangust, Teet Pajo, Tuuve Tiivel, Varje Tugim.

Seeniorid on taas võistlustules 9. septembril, kui Tallinnas Nike Arenal toimub seenioride karikaturniiri kolmas etapp.

Jalgpall

toob sinuni Chanz