Jalgpall

toob sinuni Chanz

Eestlased on ametis UEFA klubisarjades

Pildil Kristo Tohver. Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Käimasoleval nädalal peetakse klubitasandil kohtumisi UEFA võistlussarjades, mille puhul on eri ülesandeid täitma usaldatud mitmed eestlased, kirjutab jalgpall.ee.

Neljapäeval, 27. oktoobril peetakse Euroopa liigas alagrupikohtumine, kus mõistab õigust Eesti kohtunikebrigaad. Peakohtuniku Kristo Tohveri, abikohtunike Karolin Kaivoja ja Sten Klaaseni ning neljanda kohtuniku Juri Frischeri valvsa pilgu all lähevad G-alagrupis vastamisi Freiburg (Saksamaa) ja Olympiacos (Kreeka). Meeskondade esimene omavaheline kohtumine lõppes Kreekas külaliste 3:0 paremusega, alagrupis asub Freiburg täiseduga esikohal ning Olympiacos on ühe punktiga neljas. 

Kolmapäeval, 26. oktoobril on Eesti kohtunikud ametis UEFA noorteliigas, kui kohtuvad Hibernian FC (Šotimaa) ja FC Nantes (Prantsusmaa). Kohtumisel mõistavad õigust peakohtunik Joonas Jaanovits ning abikohtunikud Aron Härsing ja Neeme Neemlaid. Brigaadi neljas kohtunik on šotlane Iain Snedden. Kohtumise avavile kõlab Edinburghis kell 21. Meeskondade teine omavaheline kohtumine peetakse nädal hiljem, 2. novembril, mil selgub play-off mängudele pääseja.

Premium liiga mängude korraldusjuht Siim Juks täidab ametikohustusi Budapestis, kui tegutseb korraldusjuhina (venue director) Euroopa liiga H-alagrupi mängus Ferencvárose (Ungari) ja AS Monaco (Prantsusmaa) vahel. Esimene omavaheline mäng lõppes Ferencvárose jaoks võõrsilväljakul 1:0 võiduga. Ungari meeskond on ka oma alagrupi liider, Monaco asub kuue punktiga kolmandal kohal. 

Jalgpall

toob sinuni Chanz