Jalgpall

toob sinuni Chanz

Eestlased olid ametis U21 EM-valikmängudel

Joonas Jaanovits
Joonas Jaanovits — FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Septembrikuus peetakse üle Euroopa U21 noormeeste EM-valikmänge, kus on ametis olnud Eesti kohtunikud, delegaadid ja kohtunike vaatlejad.

7. septembril oli Sergei Hohlov-Simson delegaadina ametis Serravalles, kus San Marino võõrustas Norra eakaaslaseid. Kohtumine lõppes Norra ülekaaluka 7:0 võiduga, kusjuures väravad sündisid kummagi poolaja lõpuminutitel. Päev hiljem täitis samas võistlussarjas delegaadi ülesandeid Kadri Jägel, kui vastamisi läksid Rootsi ja Põhja-Makedoonia. Jonköpingis toimunud vastasseisust noppis 1:0 võiduga kolm punkti külalismeeskond.

Eesti kohtunikebrigaad oli U21 EM-valiksarjas ametis 8. septembril, kui tõelises põnevusmängus läksid vastamisi Iirimaa ja Türgi. Mängu peakohtunik oli Joonas Jaanovits, teda abistasid äärtel Aron Härsing ja Riivo Stolts ning neljas kohtunik oli Karl Koppel. Türgi asus kahel korral mängu juhtima, ent Iirimaa suutis mõlemal korral viigistada ning jõudis mängu kuuendal üleminutil 3:2 võiduväravani. Kolm punkti teeninud kodumeeskond lõpetas mängu ühemehelises vähemuses, sest üheksandal üleminutil tuli äärekaitsjal punase kaardi tõttu väljakult lahkuda.

Täna, 12. septembril on Eesti Jalgpalli Liidu kohtunike osakonna juhataja Hannes Kaasik kohtunike vaatlejana ametis Drammenis asuval Marienlyst staadionil, kus Norra U21 koondis võõrustab Lätit. Kaasiku vaatlusel teenindavad mängu Moldova õigusemõistjad: peakohtunik on Roman Jitari, abikohtunikud on Denis Oală ja Victor Luchița ning neljanda kohtunikuna on ametis Daniel Luca. Mõlemad meeskonnad on valiksarja alustanud edukalt: nii Norral kui Lätil on kirjas võit San Marino üle, lisaks mängis Läti väravateta viiki Itaaliaga. Mängu avavile kõlab Eesti aja järgi kell 19.00.

Eesti noormeeste U21 koondis võõrustab täna A. Le Coq Arenal Poola eakaaslaseid. Mängu kohtunikud tulevad Austriast: peakohtunik on Stefan Ebner, abikohtunikud on Roland Brandner ja Martin Höfler ning neljas kohtunik on Gerhard Grobelnik. Valiksarja 3:0 võiduga Kosovo üle alustanud Poola asub alagrupitabelis esikohal, Eesti paigutub kuue meeskonna konkurentsis neljandale kohale.

Jalgpall

toob sinuni Chanz