Jalgpall

toob sinuni Chanz

Eestlased olid ametis rahvusvahelistel jalgpallivõistlustel

(vasakult) Neeme Neemlaid, Juri Frischer, Kevin Kaivoja ja Sander Saga.
(vasakult) Neeme Neemlaid, Juri Frischer, Kevin Kaivoja ja Sander Saga. — FOTO: erakogu

Eesti õigusemõistjad ja ametnikud on viimase kahe nädala jooksul täitnud ülesandeid naiste jalgpalli maailmameistrivõistluste, Euroopa Konverentsiliiga kui Meistrite liiga kohtumistes.

Austraalias ja Uus-Meremaal toimuvatel naiste maailmameistrivõistlustel oli kahe alagrupimängu abikohtunikuna ametis Karolin Kaivoja. Eestlanna teenindatud mängudes läksid 21. juulil vastamisi Nigeeria ja Kanada ning 1. augustil Vietnam ja Holland. Kahes kohtumises tegi Kaivoja koostööd Soome, Kreeka, Rumeenia ja Horvaatia kohtunikega.

Eesti kohtunikud mõistsid 27. juulil õigust kahes Euroopa Konverentsiliiga teise eelringi kohtumises, kui vastamisi läksid FC Déifferdeng 03 (Luksemburg) ja NK Maribor (Sloveenia) ning FK Željezničar (Bosnia ja Hertsegoviina) ja Neftçi PFK (Aserbaidžaan). Luksemburgis toimunud mängu kohtunikebrigaadi kuulusid Joonas Jaanovits, Aron Härsing, Jaan Roos ja Karl Koppel. Teises kohtumises oli peakohtunikuks Juri Frischer, abikohtunike rolli täitsid Neeme Neemlaid ja Sander Saga ning neljanda kohtunikuna oli ametis Kevin Kaivoja.

Horvaatias toimunud Euroopa Ülikoolide meistrivõistlustel saalijalgpallis teenindas 12 mängu Eesti kohtunik Jagnar Jakobson. Kuuel korral oli Jakobson ametis kohtunikuna, kahel korral kolmanda kohtunikuna ning neljal korral täitis ta ajamõõtja rolli.

Rahvusvahelistel võistlustel on ametis olnud ka Eesti kohtunike vaatlejad ning delegaadid. Konverentsiliiga teises eelringis jälgisid kohtunike tööd Eesti Jalgpalli Liidu kohtunike osakonna juhataja Hannes Kaasik ja EJLi kohtunike komisjoni liige Uno Tutk. Kaasiku jälgida olid Beitar Jerusalem FC (Iisrael) – PAOK (Kreeka) mängul Prantsusmaa õigusemõistjad Benoît Millot, Hicham Zakrani, Julien Aube ja Jérémy Stinat. Tutk vaatles kohtunikke Küprosel toimunud APOEL (Küpros) – FK Vojvodina (Serbia) mängul, mida teenindasid Šotimaa õigusemõistjad.

Sama võistlussarja raames oli Bulgaaria ja Põhja-Makedoonia klubide omavahelise mängu delegaadiks Sergei Hohlov-Simson. Kadri Jägel osales 25. juulil delegaadina Islandil Meistrite liiga teises eelringis, kus vastamisi olid võõrustajariigi klubi Breiðablik ja Taani meeskond FC København.

Jalgpall

toob sinuni Chanz