Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Eesti rannakoondis alustas Euroliiga Superfinaali kohamänge kaotusega Poolale

Euroliiga Superfinaalis alagrupi kolmandana lõpetanud Eesti rannajalgpallikoondis võistleb edasi kohamängudes 9.–11. koha eest. Esimeses kohtumises Poolaga tunnistati vastase 6:3 paremust.

Mängu avakolmandik kujunes meeskondade vahel võrdselt. Eesti parim võimalus esimesel kolmandikul tekkis puurilukk Kaspar Kotteri otselöögist lati alla, kuid paraku oli Poola väravavaht valvel ning löögil kätega vahel. Kuna kumbki meeskond väravaid ei löönud, mindi pausile väravateta viigiseisul.

Teisel kolmandikul oli mäng rohkem Eesti käes. Poola väravaaluse jõuline survestamine tõi tulemuse 23. minutil, kui Erol Kigaste palli kapten Kristian Marmorile toimetas ning viimane selle võrku saatis. Kuigi tundus, et väravavaht sai pallile käe vahele, ei olnud see üritus piisav, et eestlaste eduseisu ära hoida. Eduseis kasvas samal minutil Ervin Stüfi tabamusest hoopis kaheväravaliseks. Paraku nõelas Poola kohe vastu, kui värava ees tähelepanuta jäetud mängija sai palli tühja väravasse saata.

Lõppkolmandikul sai Poola hoo üles, vormistades 12 minutiga ühtekokku viis väravat. Kõigepealt sai löögile puurilukk Krystian Karolak, Kotter oli küll vahel, kuid ta ei suutnud palli väravast mööda lükata. Seejärel teenisid poolakad penalti, mis kindlalt realiseeriti. Poola sai kirja ka oma neljanda tabamuse, mille järel Stüf kaotusseisu vähendas. Stüf üllatas vastast kauglöögiga, mida väravavaht oli küll tõrjumas, kuid klaarimine ebaõnnestus ning pall kukkus põrkest väravasse. Kohtumise lõpuminutitel tabasid vastased võrku veel kahel korral, vormistades lõppseisuks 6:3.

Eestil on võimalus teha veel üks vigade parandus, sest koondise viimane mäng Euroliiga Superfinaalis peetakse homme, 24. septembril, kui vastamisi minnakse Türgiga. Mängu kellaaeg on veel selgumisel. 9.–11. koha peale mängivate Poola ja Türgi omavaheline kohtumine lõppes eilsel, 22. septembri võistluspäeval tulemusega 2:1 Poola kasuks.

Jalgpall

toetab Chanz