Jalgpall

toob sinuni Chanz

Eesti rannakoondis alustas Euroliiga Superfinaali ajaloolise võiduga Prantsusmaa üle

Rannakoondis
Rannakoondis — FOTO: ERAKOGU

Eesti rannajalgpallikoondis alustas täna, 19. septembril Euroliiga A-Divisjoni Superfinaali Prantsusmaa vastu. Eestlased võtsid esimest korda ajaloos Prantsusmaa üle võidu, kui vastane alistati lisaajal 5:4.

Kohtumise avakolmandik kulges tasavägiselt ning võimalusi tekkis mõlemal poolel. Eesti juhtvärava realiseeris meeskonna kapten Kristian Marmor kaheksandal minutil, kui too paremalt äärelt tõusis ning palli maapõrkest väravavahi selja taha saatis. Prantsusmaal oli kolmandiku lõpus hea võimalus kohtumine viigistada, kuid Eesti puurilukk Kaspar Kotter tõrjus vastastele määratud penalti.

Viigivärav sündis teise kolmandiku neljandal minutil. Prantsusmaa mängis end värava ees löögile, väravavaht Rauno Rahnik tõrjus küll esimese pealelöögi, kuid sellel järgnenud rünnakut Rahnikul kaitsta ei õnnestunud – värava ette hiilinud Bru realiseeris kindlalt. Juhtohjad sai mõne hetke pärast taas enda kättesse Eesti koondis, kui Ragnar Rump Marmori söödu järel nahkkera peaga väravasse saatis. Eestlased said eduseisu nautida vaid pool minutit, sest vastaste poolt lisas viigitabamuse Gharbi.

Tablool seisnud 2:2 muutis Eesti meeskonna veel näljasemaks ning 24. minutiks oli Eesti saavutanud Prantsusmaa üle kaheväravalise edu – skoori tegid Martin Thomson ja Marmor. Thomson suutis palli väravavahi alt läbi mängida, Marmor pääses löögile Rasmus Munskindi toimetatud nurgalöögi järel, mille tulemusel pall väravasse lendas. Teise kolmandiku lõpul suutsid vastased nurgalöögist vastu nõelata ning pausile üheväravalise vahega minna.

Kui kohtumise lõppkolmandiku lõpuni oli jäänud natuke rohkem kui neli minutit, lõid vastased viigivärava, mis mängu lisaajale saatis. Lisaajal oli hea söödukombinatsiooni järel täpne Thomson, kes tabloole eestlaste viienda värava vormistas ning mille tulemusel teenis Eesti ajaloolise võidu Prantsusmaa üle.

Eesti rannakoondis on võistlustules taas homme, 20. septembril, kui kell 16.30 minnakse vastamisi Portugaliga. Mängu otsepilti on võimalik jälgida siit.

Jalgpall

toob sinuni Chanz