Eesti neidude U19 koondis mängis täna esimese ametliku mängu uue peatreeneri Taavi Midenbriti juhendamisel

Eesti neidude U19 koondis mängis täna esimese ametliku mängu uue peatreeneri Taavi Midenbriti juhendamisel, kui Balti turniiri avakohtumises lepiti Lätiga 1:1 viik

Mäng algas üsna tasavägiselt ning mõlemad võistkonnad otsisid kohta, kust vastase väravat ohustada. Eesti avapoolaja üheks tervaimaks momendiks võib pidada 41. minutil aset leidnud olukorda, mil äärekaitses tegutsenud Anette Salei purjetas oma väljakupoolelt vastase karistusala lähistele ning saatis palli värava poole teele, ent löök jäi napilt ebatäpseks ning mänguvahend maandus värava katusele. Vaheajapausile siirduti väravateta viigiseisus.

Teisel kolmveerandtunnil lisasid mõlemad võistkonnad hoogu juurde ning Eesti jõudis kohtumise avaväravale üsna lähedale 63. mänguminutil, kui nurgalöögist kasti tulnud palli suunas peaga värava poole Kaisa Triin Arike, ent paraku ei jõudnud löök raamidesse. Kümmekond minutit hiljem pöörasid eestlannad aga mänguseisu enda kasuks: Lisandra Rannasto leidis sööduga rünnakule tõusnud äärekaitsja Anett Joandi, kelle tsenderduse suunas peaga võrku Kaili Lilles. Kaks minutit hiljem oli aga seis viigis, kui nurgalöögi järel oli täpne Santa Sanija Vuškane. Eesti sai viigiväravast indu juurde ning sooritas viimase veerandtunni jooksul mitmeid pealelööke, ent rohkem väravaid kohtumises ei sündinud.

Eesti jätkab Balti turniiri juba homme, 6. juulil, kui kell 15.00 minnakse vastamisi Leedu eakaaslastega. Mängule saab otsepildis kaasa elada Leedu jalgpalliliidu YouTube'i kanali kaudu.