Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Eesti naiste jalgpallikoondis alistas MM-valikmängus Kasahstani

naiste-jalgpallikoondis22
Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Eesti naiste jalgpallikoondis kohtus täna võõrsil MM-valikmängus Kasahstaniga, kui esimese poolaja väravatest vormistati 2:0 võit.

Mäng algas Eesti jaoks edukalt, kui juba 8. minutil pani Jaanika Volkov tugeva söödu Kasahstani kaitseliini selja taha. Mari Liis Lillemäe eduka pressingu tagajärjel söötis vastaste kaitsja Maria Demidova palli ühe puutega oma väravasse ning Eesti asus kohtumist 1:0 juhtima. Juba 17. minutil olid Eesti naised taas resultatiivsed, kui Kristina Bannikova andis vastaste värava ees täpse söödu Getter Saarele. Ühtlasi oli see Saare jaoks selles valiksarjas kolmas tabamus Kasahstani vastu, vahendab jalgpall.ee

Teisel poolajal omas Eesti mängulist ülekaalu. Vastase kolmandikul oli Eestil keeruline oma rünnakuid väravateks vormistada ja rohkem tabamusi mängus ei sündinud. Peatreenerid Sirje Roops ja Anastassia Morkovkina tegid esimese vahetuse 60. minutil, kui mängust lahkusid äärekaitsja Signy Aarna ja ründaja Getter Saar ning nende asemel sekkusid kaitseliini Kethy Õunpuu ja ründesse Liisa Merisalu. Vahetus tähistas ühtlasi Õunpuu 115. kohtumist Eesti koondise ridades ja sellega tõusis ta enim naiste koondist esindanud mängijaks.

Eesti koondise eest said debüütmängu kirja Katriin Saulus ja Sandra Pärn, kes 72. minutil vahetasid välja Jaanika Volkovi ja Kristina Bannikova. Mängu viimase vahetusena sekkus 89. minutil Grete Daut, vahetades välja keskkaitsja Eva-Maria Niidu.

Peatreeneri Anastassia Morkovkina sõnul täitis naiskond edukalt kokkulepitud mänguplaani. „Mängijad usaldasid meid ja meie omakorda neid. Väravad sündisid kahest ideaalselt ülesehitatud olukorrast. Emotsioon riietusruumis on praegu kirjeldamatu ja väga tore,“ rääkis Morkovkina vahetult pärast mängu.

"Arvestasime, et teisel poolajal jääme suurema surve alla, aga kokkuvõttes tulime sellega hästi toime. Tänase suurepärase emotsiooni pealt on hea minna vastu Balti turniiri mängudele,“ lisas Morkovkina. 

Naiste koondise järgmised mängud toimuvad oktoobris, kui Balti turniiril võõrustatakse Lätit, Leedut ja Fääri Saari. Esimene kohtumine toimub 6. oktoobril kell 19 Tartu Tamme staadionil, kui vastamisi minnakse Leeduga. 

Jalgpall

toetab Chanz