Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Eesti kohtub neidude finaalturniiril valitseva maailmameistri Hispaaniaga

U17 koondise mängijad
U17 koondise mängijad — FOTO: Katariina Peetson/Jalgpall.ee

Eestis toimuv neidude U17 EM-finaalturniir on jõudnud viimaste alagrupimängudeni, mis peetakse laupäeval, 20. mail. Eesti neidude koondist ootab ees kohtumine U17 vanuseklassi valitseva maailmameistri Hispaaniaga.

Hispaania on turniiri alustanud võimsalt, kui Saksamaa ja Šveitsi üle teenitud võitude toel tagati koht poolfinaalis. Eesti on vaatamata südikale võitlusele pidanud tunnistama samade vastaste paremust ning laupäevane kohtumine Hispaaniaga on Sinisärkide jaoks finaalturniiril viimane. Lisaks A. Le Coq Arenal toimuvale Eesti ja Hispaania kohtumisele lähevad A-alagrupis vastamisi Saksamaa ja Šveits, kes selgitavad omavahel Kadrioru staadionil poolfinaali pääseja: mõlemal on kirjas võit Eesti üle ja kaotus Hispaaniale.

B-alagrupis on edasipääs kindel Prantsusmaa ja Inglismaa jaoks, kes on võitnud mõlemad senipeetud kohtumised. Kolmandal mängupäeval minnakse aga vastamisi omavahel ning Võru staadionil toimuva mängu tulemusena selgub, millises järjestuses alagrupifaas lõpetatakse. B-alagrupis kohtuvad omavahel ka Rootsi ja Poola, kes lähevad vastamisi Tartu Tamme staadionil. Mõlema koondise punktiarve on seni turniiril avamata ning poolfinaalidesse neil pääseda ei ole võimalik.

Eestis toimuv noorte suurturniir on staadionitele toonud rohkelt jalgpallisõpru. Turniiri avapäevale elas kolmes Eesti linnas kaasa 2210 pealtvaatajat, alagrupifaasi teine mängupäev tõi noortele talentidele staadionitele kaasa elama 2196 inimest. See tähendab, et finaalturniiri kahe senise mängupäeva publikunumbrite summa on 4406.

Kõigil finaalturniiri mängudel on pealtvaatajatele eriline kingitus: enne avavilet löövad mõlema võistkonna algkoosseisu kuuluvad mängijad publiku sekka 22 eksklusiivset palli, millel on Eestis toimuva U17 EM-finaalturniiri logo. Tegemist on ühtaegu kvaliteetsete pallidega kui ka väärtuslike mälestusesemetega.

Olulise lisaväärtusena on neidude U17 EM-finaalturniiri suurtoetaja Euronics igaks A. Le Coq Arenal toimuvaks mänguks staadionile üles seadnud põneva ala. Nimelt saab pärast staadionile sisenemist teise korruse galeriis mugavatel kott-toolidel kätt proovida PlayStationi konsoolil jalgpalli mängides ning katsetada virtuaalreaalsuse prille ja autorallit.

Tüdrukute U17 Euroopa meistrivõistluste finaalturniir toimub 14.–26. maini Tallinnas, Tartus ja Võrus. Pärast alagrupifaasi peetakse 23. mail poolfinaale ning 26. mail selgub A. Le Coq Arenal toimuvas finaalis tänavune Euroopa meister. Pääsmed on saadaval Piletilevis ja kohapeal. 2017. aastal ja hiljem sündinud pääsevad mängudele tasuta.

Neidude U17 EM-finaalturniiri ajakava:

A-alagrupp: Eesti, Hispaania, Saksamaa, Šveits
14. mai kell 13: Saksamaa – Hispaania, Kadrioru staadion 0:2
14. mai kell 19: Eesti – Šveits, A. Le Coq Arena 0:4
17. mai kell 17: Eesti – Saksamaa, Kadrioru staadion 0:5
17. mai kell 19: Hispaania – Šveits, A. Le Coq Arena 3:0
20. mai kell 17: Hispaania – Eesti, A. Le Coq Arena 
20. mai kell 17: Šveits – Saksamaa, Kadrioru staadion 

B-alagrupp: Rootsi, Poola, Inglismaa, Prantsusmaa
14. mai kell 13: Inglismaa – Poola, Võru staadion 2:1
14. mai kell 17: Rootsi – Prantsusmaa, Tartu Tamme staadion 0:3
17. mai kell 13: Poola – Prantsusmaa, Võru staadion 0:3
17. mai kell 19: Rootsi – Inglismaa, Tartu Tamme staadion 0:3
20. mai kell 13: Prantsusmaa – Inglismaa, Võru staadion 
20. mai kell 13: Poola – Rootsi, Tartu Tamme staadion 

23. mai kell 17: I poolfinaal, Kadrioru staadion 
23. mai kell 19: II poolfinaal, A. Le Coq Arena

26. mai kell 19: finaal, A. Le Coq Arena 

Jalgpall

toetab Chanz