Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Eesti klubide noortetreenerid käisid Islandil teadmisi omandamas

— FOTO: erakogu

29. septembrist 8. oktoobrini külastasid Raasiku FC Jokeri, FC Kose ja Anija JK noortetreenerid Islandi klubi Fimleikafélag Hafnarfjarðar, et koguda teadmisi noortetöö arendamise võimalustest.

Koolitusel osalenud noortetreenerid jälgisid 12 treeningut ning kolme võistlusmängu, treeneritele tutvustati Islandi jalgpalli ning klubi toimimist, lisaks said osalised aimu klubi noortetöö korraldusest, treeningmudelitest ja põhimõtetest, mille järgi noori arendatakse.

Projekti kirjutanud ning selles osalenud Norman Mattias Sikuti sõnul osutus Island valituks oma suuruse poolest. „Arvestades, et Islandil on veidi üle 300 000 elaniku, võiks meie jalgpallil olla veel rohkem potentsiaali – kuidas seda ära kasutada, saimegi neilt õppida,“ ütles Sikut Sõnumitoojale.

Raasiku Jokeri treener Rene Lill lisas, et kuigi mõlemad riigid on väikesed, on Islandil jalgpalli populaarsus ning treeningmudel Eesti omast veidi erinev. „Kui meie treeningrühmades on 150 last, siis seal ligi 900, alates 6-aastastest kuni täiskasvanute esindusvõistkonnani. Trennis oli korraga 100 last, meil on ühes vanusegrupis kuni 20. Kui ühes vanuses lapsed treenisid ühes hallis, siis rühma 16 kõige talendikamat eraldi treeneriga teises hallis, mille põhjenduseks toodi, et parima tulemuse nimel tuleb treenida enda tasemele vastavas grupis“ rääkis Lill.

Hafnarfjörðuri eeskujul soovivad Eesti klubide treenerid parima tulemuse nimel omavahel rohkem koostööd tegema hakata. „Nii väikestes kohtades nagu Raasiku, Kose, Kuusalu või Kehra on ühel klubil raske üksi häid tulemusi saavutada, tuleks teha koostööd. Arutasime teiste treeneritega piirkondliku eliitgrupi loomist. See tähendab, et võtame iga klubi teatud vanuserühma neli-viis parimat mängijat ja hakkame neile kord-kaks nädalas tegema ühistreeninguid,“ ütles Lill.

Kokku osales projektis üheksa Eesti noortetreenerit: Rene Lill, Martti Sikut, Renno Soosaar, Martti Pent, Andre Ilves ja Norman Mattias Sikut Raasiku FC Jokerist, Sander Mölder ja Martin Viiklaid FC Koselt ja Anija JK treener Kardo Talvik.

Projekt sündis koostöös Erasmus+ programmiga.

Jalgpall

toetab Chanz