Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Eesti jalgpallikoondise endine peatreener Thomas Häberli leidis juba uue töökoha

Thomas Häberli
Thomas Häberli — FOTO: Scanpix

Eesti jalgpallikoondist viimasel kolmel ja poolel aastal juhendanud Thomas Häberli leidis omale uue töökoha, kui asub juhendama Šveitsi kõrgliigaklubi.

50-aastane šveitslane hakkab juhendama 17-kordse Šveitsi meistri FC Servette jalgpalliklubi, kes lõpetas möödunud hooaja Šveitsi kõrgliigas Berni Young Boysi ja Lugano järel kolmanda kohaga. Lisaks tuli Servette Šveitsi karikavõitjaks.

Eesti meeste koondist juhendas Häberli peatreenerina 36 mängus, kust saadi kirja 10 võitu ja 6 viiki. Häberli esimene kohtumine koondise eesotsas toimus 2021. aasta jaanuaris, kui Hispaania treeninglaagri osana mindi mitteametlikus mängus vastamisi Ungari tippklubi Ferencvárosega. Esimesed ametlikud mängud pidas Häberli sama aasta juunis, kui Eesti alistas Balti turniiri poolfinaalis Leedu ja finaalis Läti ning tõstis 83-aastase pausi järel pea kohale turniiri võidukarika.

Enne Eestisse tööle asumist oli Häberli viimased 12 aastat ametis Šveitsi tippklubide juures, mängijakarjääris esindas ta korra Šveitsi koondist ja aastate jooksul sealseid tippklubisid. Mängijana oli ta pikimalt seotud BSC Young Boysiga, kelle ridades saavutas ründajana ligi kümne aasta jooksul Šveitsi kõrgliigas neli hõbemedalit, oli hooajal 2007/2008 liiga väravaküttide edetabelis 2. kohal ning osales UEFA Meistrite liiga ja UEFA Euroopa liiga mängudes.

Jalgpall

toetab Chanz