Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Eesti Jalgpalli Liit tähistab 102. sünnipäeva

— FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Täna, 14. detsembril möödub Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) asutamisest 102 aastat.

Piduliku aasta, mil Eestis toimus muuhulgas neidude U17 EM-finaalturniir, lõpetab traditsiooniline 16.–30. detsembrini vältav Aastalõputurniir. Ligi kahe nädala jooksul peavad Kalevi spordihallis toimuvatel turniiridel mänge tuhanded eri vanuses mehed ja naised. Sarnaselt möödunud aastaga on pikal turniiril 23.–25. detsembrini mängudest paus.

EJL asutati 14. detsembril 1921 kolme klubi (Eesti Spordiselts Tallinna Kalev, Tallinna Jalgpalli Klubi ja Võimlemisselts Tallinna Sport) üheksa esindaja poolt (Bernhard Abrams, Karl Akel, William Fiskar, Julius Reinans, Oskar Raudsep, Otto Silber, Hans Roost, Verner Eklöf ja Vladimir Tell). Alaliidu esimene esimees oli Gustav Laanekõrb.

EJL võeti FIFA liikmeks 1923. ja UEFA liikmeks 1992. aastal. Pärast teist maailmasõda okupatsiooni tõttu katkenud EJLi tegevus taastati 3. detsembril 1988.

Tänapäeval on EJL Eesti suurim spordiorganisatsioon, mis korraldab 14 erineva rahvuskoondise tööd ja nende kodumänge, viib läbi Eesti täiskasvanute ja noorte meistrivõistlusi ning erinevaid karikavõistlusi, koolitab kohtunikke ja treenereid, litsentseerib klubisid ja mängijaid, töötab välja regulatsioone, arendab infrastruktuuri jne. Eesti spordiregistri andmetel on Eestis 24 148 jalgpalliharrastajat.

Jalgpall

toetab Chanz